PK: jedna osoba z zarzutami ws. przygotowań do usunięcia szefa MON

Jedna osoba usłyszała zarzut w sprawie „przygotowań do usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację” szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza – poinformowała PAP Prokuratura Krajowa. Śledztwo, wszczęte w marcu br., nadzoruje małopolski wydział zamiejscowy PK.

Rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik wskazała, że śledztwo wszczęto z art. 128 Kk, który dotyczy „czynienia przygotowań w celu usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację”, w tym przypadku ministra obrony narodowej. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

„Te przygotowania polegały na zbieraniu informacji dotyczących miejsca zamieszkania i wykonywania czynności urzędowych wymienionej osoby” – dodała. Zaznaczyła równocześnie, że ze względu na „uzasadnione wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanego zlecono przeprowadzenie badań sądowo-psychiatrycznych”.

Ewa Bialik dodała, że obecnie trwa zbieranie i uzupełnianie materiału dowodowego.

O sprawie poinformowali w poniedziałek „Gazeta Wyborcza” i RMF FM. Powołano się przy tym na mieszkańca Poznania, który w tej sprawie był przesłuchiwany przez policję w Krakowie. Miał być pytany m.in. o wpisy zamieszczone w lutym br. na jednym z portali społecznościowych. Jeden z internautów miał pytać, czy ktoś wie gdzie mieszka Antoni Macierewicz. Inny – jak podaje gazeta – miał mu odpowiedzieć, żeby dał sobie spokój, bo i tak „sprawa zostanie załatwiona”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl