Zmiany w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi

Zmiany w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi i usprawnienie polityki kadrowej – to główne ustalenia ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z kierownictwem Ministerstwa Obrony Narodowej.

We wspólnym komunikacie MON i Biura Bezpieczeństwa Narodowego napisano, że obie strony zadeklarowały przeprowadzenie pilnych zmian. Postanowiono m.in. o uruchomieniu prac nad nową Strategią Bezpieczeństwa Narodowego RP, które będą realizowane we współpracy strony prezydenckiej oraz rządowej.

Prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja podkreślił, że rezultaty spotkania pozwalają na optymizm.

–  Wiadomo, że dla właściwego funkcjonowania systemu obrony państwa relacje między prezydentem a ministrem obrony mają kluczowe i podstawowe znaczenie. Dzisiejsze spotkanie odbieram jako bardzo pozytywne zdarzenie dlatego, że omówiono tam przynajmniej – z tego, co mówi komunikat Ministerstwa Obrony Narodowej – rzeczywiście kluczowe kwestie, które wymagają pilnych rozwiązań. Pojawiają się dwie rzeczy, naprawa systemu kierowania dowodzeniem siłami zbrojnymi, co jest oczywiste, a co nie było robione. Pojawił się również motyw, który ciągle podnosiłem, a więc kwestia nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego – zaznaczył prof. Romuald Szeremietiew.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl