[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Ogromnie ucieszyłem z frekwencji i jestem wdzięczny wszystkim rodakom, którzy udali się na te wybory. To jest pokazanie, że bierzemy odpowiedzialność w swoje ręce

Ogromnie ucieszyłem się z tej frekwencji i jestem wdzięczny wszystkim moim rodakom, którzy udali się na te wybory. To jest pokazanie, że bierzemy odpowiedzialność w swoje ręce. To świadczy też o tym, że demokracja w naszym kraju jest coraz bardziej ugruntowana; że ludzie rozumieją, że ich głos ma znaczenie – mówił prezydent RP Andrzej Duda w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Prezydent Andrzej Duda podziękował Polakom za liczną frekwencję w wyborach parlamentarnych i podkreślił, że wszystkie strony sceny politycznej są reprezentowane.

– To jest takie prezydenckie spojrzenie, dosyć naturalne, biorąc pod uwagę, że prezydent jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej, że jest reprezentantem narodu. Ja mam takie podejście, że to dobrze, że wszystkie liczące się ugrupowania mają swoich przedstawicieli, dlatego że zostały poparte przez liczne grupy wyborców. To dobrze, że ci wyborcy są reprezentowani w Sejmie przez tych, na kogo głosowali – powiedział Andrzej Duda.

– Ogromnie się ucieszyłem z tej frekwencji i jestem wdzięczny wszystkim moim rodakom, którzy udali się na te wybory. To jest pokazanie, że bierzemy odpowiedzialność w swoje ręce. To świadczy też o tym, że demokracja w naszym kraju jest coraz bardziej ugruntowana; że ludzie rozumieją, że ich głos ma znaczenie; że to nie jest jakieś puste wrzucenie kartki wyborczej, tylko to jest decydowanie o losach Rzeczypospolitej, o tym jak dalej będą prowadzone polskie sprawy, kto te polskie sprawy będzie prowadził – dodał.

Także Polonia wzięła liczny udział w wyborach parlamentarnych mimo długich kolejek do lokalów wyborczych.

– Oczywiście mogłaby jeszcze liczniej wziąć, biorąc pod uwagę, jak wielka jest Polonia na świecie – to są miliony ludzi, a około 300 tys. wzięło udział w wyborach. Ale tutaj trzeba jedną rzecz dodać, trzeba pomyśleć, co zrobić, by nie były tak wielkie kolejki, żeby tych punktów, w których można oddać głos było po prostu więcej – zaznaczył prezydent RP.

radiomaryja.pl

drukuj