fot. PAP/Andrzej Grygiel

Pszczyna: prezydent zachęcał do głosowania w wyborach parlamentarnych

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Pszczynę na Śląsku. W wygłoszonym tam przemówieniu zaapelował do Polaków, by wzięli udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Podczas spotkania z mieszkańcami Pszczyny prezydent podkreślił, że w demokracji nikt nie powinien mieć wątpliwości, że decyzja demokratyczna wpływa na rzeczywistość.

– Jeżeli mówimy o naprawie Rzeczpospolitej, to mówimy o tym, że potrzebna nam jest dobra zmiana i dobrej zmiany ogromnie nam potrzeba. W kraju demokratycznym, w którym sprawy prowadzone są uczciwie, takiej dobrej zmiany można dokonać tylko i wyłącznie poprzez akt wyborczy.  Tylko poprzez akt wyborczy można także wyrazić swoje niezadowolenie albo swoje poparcie dla jakichś pomysłów, dla jakichś idei czy dla działalności, którą ktoś prowadzi. Dlatego bardzo państwa proszę jako prezydent Rzeczypospolitej, żebyście poszli do wyborów –  zachęcał prezydent Andrzej Duda.

TVP wyemituje dziś orędzie prezydenta Andrzeja Dudy oraz wystąpienie premier Ewy Kopacz. Zostaną one pokazane równocześnie na antenie TVP1 i TVP INFO tuż po głównym wydaniu „Wiadomości”.

RIRM

drukuj