Francja: zderzenie autokaru i ciężarówki. 43 ofiary śmiertelne

43 osoby zginęły, a osiem zostało rannych w zderzeniu czołowym autokaru i ciężarówki na południowym zachodzie Francji. Ofiary to głównie osoby starsze, które jechały na jednodniową wycieczkę.

Do katastrofy drogowej doszło dzisiaj rano. Po zderzeniu, na uznawanym za niebezpieczny zakręcie w gminie Puisseguin, oba pojazdy stanęły w ogniu, co – jak podkreśla policja – spowodowało tak wysoką liczbę ofiar śmiertelnych.

Według francuskich mediów ofiary to członkowie Klubu Trzeciego Wieku z regionu Żyronda, którzy wyjechali na jednodniową wycieczkę. Wśród ofiar znalazło się także małe dziecko.

Do wypadku doszło po przejechaniu przez autokar zaledwie siedmiu kilometrów. Prezydent Francji, podczas oficjalnego spotkania z premierem Grecji, odniósł się do tego tragicznego wydarzenia.

Musimy zapewnić rodziny zmarłych o naszym współczuciu. Łączymy się z nimi w tych bolesnych chwilach, ale musimy także dowiedzieć się wszystkiego na temat wypadku i przynieść pomoc, bo nadal jest to potrzebne. Czuję wielki smutek i tu nasze uczucia są zbieżne – mówił prezydent Francji.

Prezydent Andrzej Duda wystosował depeszę kondolencyjną do prezydenta Francois Hollande’a.  Zapewnił w niej, że w imieniu Narodu Polskiego łączy się w bólu i modlitwie z rodzinami ofiar katastrofy.

„W imieniu Narodu Polskiego i własnym, składam na ręce pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim dotkniętym tą tragedią oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla poszkodowanych w wypadku” – napisał prezydent RP Andrzej Duda.

Dzisiejszy wypadek był jednym z najtragiczniejszych w historii tego kraju.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl