[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Musimy budować Polskę jako państwo nowoczesne, sprawnie działające; żeby tu była praca, godna płaca, żeby było bezpiecznie

Musimy budować Polskę jako państwo nowoczesne, sprawnie działające; żeby tu była praca, godna płaca, żeby było bezpiecznie. To są te elementy, o których możemy mówić, że składają się na poczucie wygody życia – podkreślał prezydent Andrzej Duda w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że pragnie budować państwo, w którym Polacy będą czuli się dobrze i bezpiecznie, także pod względem zaspokojenia życiowych potrzeb.

– Marzę przede wszystkim o takiej Polsce, w której ludzie będą zadowoleni; że powiedzą: „Żyje nam się dobrze, nie martwimy się podstawowymi rzeczami, takimi jak to, czy starczy nam od pierwszego do pierwszego”. (…) Ja takie polskie państwo chcę budować. Cieszę się, bo mogę śmiało powiedzieć, że w takim procesie uczestniczę. Oczywiście on nie wszędzie dał się zrealizować. Spójrzmy, ile ochotniczych i zawodowych straży pożarnych zostało zaopatrzonych w nowe samochody. Z różnych źródeł te pieniądze pochodziły, z różnych funduszy, ale były kierowane, bo to jest element bezpieczeństwa, żeby ta pomoc docierała jak najszybciej i żeby mogła być udzielana jak najsprawniej – mówił prezydent.

– Musimy budować Polskę jako państwo nowoczesne, sprawnie działające; żeby tu była praca, godna płaca, żeby tu było bezpiecznie. To są te elementy, o których możemy mówić, że składają się na poczucie wygody życia. Zawsze powtarzam na spotkaniach: największym moim marzeniem od samego początku i taką moją przesłanką, kiedy jeszcze byłem w kampanii prezydenckiej w 2014-2015 roku, było to, że jeśli zostanę prezydentem, to chciałbym, żeby na koniec mojej prezydentury, gdy będę kończył swoją prezydencką misję, zwykła polska rodzina powiedziała mi: „Żyje nam się lepiej niż wtedy, kiedy pan zaczynał”. Jeżeli tak będzie, to mnie to wystarczy – oznajmił. 

O. Grzegorz Moj CSsR wręczył prezydentowi w imieniu o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR oraz redakcji Radia Maryja i Telewizji Trwam obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby Matka Boża strzegła prezydenta i Polaków.

 

radiomaryja.pl

drukuj