fot. twitter.com

R. Czarnecki: Przed wyborami do PE nie będzie zmian w rządzie

Nie będzie rekonstrukcji rządu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego – powiedział Ryszard Czarnecki. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że ewentualne zmiany na stanowiskach ministrów mogą nastąpić gdy będzie wiadomo, kto zasiądzie w Parlamencie Europejskim.

W mediach pojawiają się informacje, że możliwa jest rekonstrukcja rządu. Dziennik ,,Polska The Times” napisał, że Jacek Saryusz-Wolski, ,,jedynka” PiS na warszawskiej liście w wyborach do PE, zostanie ministrem spraw zagranicznych.

Do tych informacji odniósł się europoseł Ryszard Czarnecki.

– Zostawiłbym tę decyzję Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, jako liderowi obozu, który w Polsce rządzi. Rekonstrukcja może nastąpić w sytuacji, gdy będziemy wiedzieli kto jest w Parlamencie Europejskim. Na pewno nie będzie to przed wyborami. Parlament Europejski ukonstytuuje się 2 lipca, więc ponad miesiąc po wyborach, wówczas, tak na zdrowy rozum, może być rekonstrukcja – wskazał Ryszard Czarnecki.

Wśród ministrów, którzy kandydują do europarlamentu są m.in. Anna Zalewska, Joachim Brudziński czy Beata Kempa, a także Patryk Jaki.

Wybory do PE w Polsce odbędą się 26 maja, wybierzemy 52 europosłów.

RIRM

drukuj