[TYLKO U NAS] Dr Ł. Kister: Istnieją powody działalności zagrażającej bezpieczeństwu Polski ze strony Ludmiły Kozłowskiej

Decyzja natychmiastowego opuszczenia terytorium Unii Europejskiej przez Ludmiłę Kozłowską jest decyzją o deportacji z jakiegokolwiek punktu kontrolnego na mapie unijnej. Oznacza to, że istnieją rzeczywiste powody działalności zagrażającej bezpieczeństwu państwa – powiedział na antenie Radia Maryja we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa i antyterroryzmu.

Szef ABW wydał negatywną opinię ws. wniosku Ludmiły Kozłowskiej o zezwolenie na pobyt w Unii Europejskiej. Na pytanie o to, czy może wyniknąć z tego wielki skandal, dr Łukasz Kister odpowiedział, że „jest pewien, że nie będzie tutaj skandalu, a jeżeli już, to raczej po tej drugiej stronie barykady”.

– Mamy tu do czynienia z podjęciem decyzji administracyjnej, decyzji pod wszystkimi rygorami prawa administracyjnego, a więc udokumentowanej, udowodnionej, opartej na rzetelnych sprawdzeniach nie tylko Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tutaj szef ABW jest jednym z kilku organów, które mają obowiązek wypowiedzieć się w takiej sprawie i przekazać swoją opinię na wniosek samej osoby zainteresowanej. Ta opinia jest jednym z wielu dowodów w takim postępowaniu związanym z wnioskiem cudzoziemca o wyrażenie zgody na pobyt na terytorium Polski. Na koniec wszystkie te dowody, dokumenty, opinie trafiają do bardzo skrupulatnej, szczegółowej, urzędniczej analizy. Nie wierzę, że ktokolwiek podjąłby w tym otoczeniu politycznym, europejskim, w jakim znalazła się Polska, jeżeli dowody wobec nielegalnej działalności pani Ludmiły Kozłowskiej nie byłyby oparte na rzetelnych, udokumentowanych dowodach – wyjaśnił gość „Aktualności dnia”.

Ekspert ds. bezpieczeństwa zauważył, że w tym przypadku „nie została podjęta decyzja, że wobec pani Kozłowskiej wydajemy negatywną decyzję co do jej dalszego pobytu w Polsce, ale pozwalamy jej na wyjazd z Unii Europejskiej w terminie 7, 14, 30 czy 90 dni”.

– Tutaj – musimy to bardzo silnie akcentować – została wydana decyzja natychmiastowego opuszczenia terytorium UE. Jest to decyzja o deportacji z jakiegokolwiek punktu kontrolnego na mapie unijnej. (…) Może to oznaczać, że istnieją rzeczywiste powody działalności zagrażającej bezpieczeństwu państwa, a tym samym bezpieczeństwu całej UE. Decyzja wydana w Polsce została bez żadnego działania wstrzymującego wykonana w innym kraju UE. O tym także powinniśmy pamiętać, bo to zaczyna nam umykać – podkreślił.

– Miejmy nadzieję, że dojdziemy do dokończenia działań ABW i innych służb odpowiedzialnych za ochronę naszego państwa, do sytuacji, w której uniemożliwione będzie funkcjonowanie wszelkich instytucji, osób czy organizacji, które czyhają na bezpieczeństwo naszego państwa, niszczą demokratyczny system i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie naszej Ojczyzny – dodał gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z dr. Łukaszem Kisterem dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl