[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Kwestia Ludmiły Kozłowskiej potwierdza, że mamy do czynienia ze współdziałaniem niemiecko-rosyjskim

Skandaliczna sytuacja z przyznaniem pobytu na terenie Niemiec Ludmile Kozłowskiej (…) to są przede wszystkim działania, które mają na celu rozbicie ze strony Niemiec geopolitycznej koncepcji Trójmorza. Ale to nie są tylko działania prowadzone wyłącznie przez Niemcy. Kwestia pani Kozłowskiej potwierdza, że tu mamy do czynienia z jakimś współdziałaniem niemiecko-rosyjskim – mówił w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prezes Prawicy Rzeczypospolitej dr Krzysztof Kawęcki.  

W niemieckim Bundestagu odbyło się wysłuchanie na temat łamania praworządności na Węgrzech i w Polsce. W dyskusji wzięła udział m.in. Ludmiła Kozłowska, szefowa fundacji Otwarty Dialog, która niedawno, została deportowana do Kijowa z powodu wpisania jej przez polskie władze na listę osób do wydalenia ze strefy Schengen. [więcej]

Decyzja Niemiec o zgodzie na przybycie na swoje terytorium Ludmiły Kozłowskiej jest elementem współdziałania naszych zachodnich sąsiadów oraz Rosji w celu zniszczenia koncepcji Trójmorza – ocenił dr Krzysztof Kawęcki.

– Ta skandaliczna sytuacja (…) z przyznaniem pobytu na terenie Niemiec Ludmile Kozłowskiej i także jej udziałowi w debacie w Bundestagu, to przede wszystkim są działania, które mają na celu rozbicie ze strony Niemiec geopolitycznej koncepcji Trójmorza. Ale to nie są tylko działania prowadzone wyłącznie przez Niemcy. Kwestia pani Kozłowskiej potwierdza, że tu mamy do czynienia z jakimś współdziałaniem niemiecko-rosyjskim. Myślę, że to jest jak gdyby główny sens tych prowokacyjnych działań ze strony Niemiec – wskazał gość „Aktualności dnia”.

 Sam fakt przybycia Kozłowskiej do Niemiec oraz termin jej przyjazdu nie jest przypadkowy – zwrócił uwagę prezes Prawicy RP.

– Mieliśmy w Parlamencie Europejskim swoisty sąd nad Węgrami i później głosowanie na temat uruchomienia art.7, a ta debata (…) w Bundestagu to jest debata pt. „Prawa człowieka w niebezpieczeństwie. Demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech”. Jedną z uczestniczek tej debaty była Ludmiła Kozłowska, która została wydalona z Polski po opinii ABW, dotyczącej poważnych wątpliwości co do finansowania fundacji Otwarty Dialog – wyjaśnił.

Po decyzji strony polskiej o wydaleniu Ludmiły Kozłowskiej ze strefy Schengen w jej obronie stanęli nieprzychylni Polsce politycy unijni, w tym również posłowie Platformy Obywatelskiej – przypomniał polityk.

– Warto przypomnieć, że również politycy Unii Europejskiej, politycy skrajnie niechętni Polsce, brali od razu Ludmiłę Kozłowską w obronę przed rzekomymi represjami ze strony państwa polskiego, polegającymi na wydaleniu z Polski, ale również z Unii Europejskiej. Otóż Guy Verhofstadt z frakcji liberałów, który dostrzegał na Marszu Niepodległości dziesiątki tysięcy faszystów w Polsce, również ujął się za panią Kozłowską. Także politycy Platformy Obywatelskiej, bo przypomnijmy, że politycy PO wystosowali apel do polityków UE, aby umożliwić Kozłowskiej powrót do Unii Europejskiej. Podpisał się pod tym apelem m.in. Michał Boni, Elżbieta Bieńkowska, Seweryn Blumsztajn, Róża Thun, Marcin Święcicki. Ten list to było działanie wymierzone w polski interes narodowy, polski interes państwowy, ale również podważanie instytucji państwa polskiego – akcentował dr Krzysztof Kawęcki.

Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że obecność Kozłowskiej w Bundestagu dowodzi, iż Niemcy ignorują unijne przepisy w zakresie działania strefy Schengen, jak również inne przepisy prawa UE.

– Kwestia zaproszenia Kozłowskiej do Niemiec pokazuje, że strefa Schengen tak naprawdę nie funkcjonuje, że to Niemcy łamią prawa unijne, […]a później oskarżają Węgry o niechęć do decyzji unijnych w zakresie migracji, podczas gdy Węgry tak naprawdę przestrzegają prawo unijne w tym zakresie, a zatem uszczelniają granice itd., natomiast właśnie Niemcy w tym przypadku również łamią zasady nie tylko solidarności, ale właśnie te zapisy, które dotyczą Schengen – zaznaczył prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Całość rozmowy z dr. Krzysztofem Kawęckim w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl