fot. twitter,com

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Włoskie działanie ws. migrantów jest spektakularne i skuteczne

Włosi nie przyjęli łodzi z ponad sześciuset migrantami. To działanie jest spektakularne i skuteczne. Wydaje mi się, że Włochy pójdą w kierunku zablokowania tej migracji, czyli pomagania na miejscu – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, odnosząc się do nowej polityki migracyjnej Włoch.

Ponad 600 migrantów udało się na pokładzie łodzi do Włoch. Zostali oni jednak odesłani. Nowe władze państwa z Półwyspu Apenińskiego zapowiedziały zablokowanie polityki migracyjnej. Chcą, by poszła za nimi cała Unia Europejska.

– Chciałoby się powiedzieć: „wreszcie”. Dobrze, że taki głos się ujawnił. Liga Północna i Ruch Pięciu Gwiazd mają bardzo mocną legitymację w społeczeństwie. Włosi zapowiadają zmianę polityki nie tylko Włoch. Mają ambicję, żeby wpłynąć na politykę migracyjną całej UE – podkreślił dr Krzysztof Kawęcki.

– Włosi nie przyjęli łodzi z ponad sześciuset migrantami. To działanie jest spektakularne i skuteczne. Wydaje mi się, że Włochy pójdą w kierunku zablokowania tej migracji, czyli pomagania na miejscu – dodał.

Także Niemcy wspominają o możliwości dyskusji na temat migrantów. W kraju naszych zachodnich sąsiadów ma powstać komisja, której celem będzie zbadanie kwestii migracji.

– Powołanie takiej komisji miała (w planach) Alternatywa dla Niemiec. Zobaczymy, jak ta komisja będzie wyglądała. Wydaje się, że powstanie tej komisji jest przesądzone – wskazał dr Krzysztof Kawęcki.

RIRM

drukuj