[TYLKO U NAS] Dr I. Niedbalska: Halloween jest ogromnym zagrożeniem dla duchowości dziecka i ogólnie dla jego rozwoju

W sercu i myślach mamy to, co do siebie wpuścimy. To rodzic jest strażnikiem tego, w czym dziecko będzie uczestniczyło. Kształtowanie myśli człowieka jest bardzo ważnym procesem formowania jego osobowości. To, co człowiek przeżywa w dzieciństwie, jest najsilniejsze i ma wpływ na jego dalsze życie – powiedziała dr Iwona Niedbalska, pediatra i doradca życia rodzinnego, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W ostatnich latach coraz częściej można dostrzec propagowanie Halloween, które jest sprzeczne z tradycją chrześcijańską. O zagrożeniach związanych z obchodami Halloween mówiła dr Iwona Niedbalska, która na co dzień pracuje z najmłodszymi.

– Halloween jest ogromnym zagrożeniem dla duchowości dziecka i ogólnie dla jego rozwoju. Dzieci są na wstępnym etapie życia. Rodzą się niewinne i dopiero od 4 r. ż. zaczynają rozróżniać dobro od zła. Dlatego to my, rodzice, kształtujemy ich poczucie grzechu i odróżniania tego, co służy życiu, a co wręcz przeciwnie. Halloween to gloryfikacja śmierci, która jest odwrotnością życia. Służy szatanowi do tego, aby odwrócić dziecko od jego rozwoju. Celem szatana jest to, żeby ludzie uważali, że on nie istnieje i śmiali się ze śmierci – wyjaśniła dr Iwona Niedbalska.

Gość audycji odniosła się również do kwestii przebierania dzieci za upiorne stwory, które według niektórych są tylko niewinną zabawą. Jednak zdaniem pediatry ma to głębsze podłoże i konsekwencje dla prawidłowego rozwoju dziecka.

– W sercu i myślach mamy to, co do siebie wpuścimy. To rodzic jest strażnikiem tego, w czym dziecko będzie uczestniczyło. Kształtowanie myśli człowieka jest bardzo ważnym procesem formowania jego osobowości. To, co człowiek przeżywa w dzieciństwie, jest najsilniejsze i ma wpływ na jego dalsze życie – powiedziała pediatra.

Rozmówczyni zachęciła rodziców, by zamiast propagowania Halloween, mówili i obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych.

– Uroczystość Wszystkich Świętych to piękna okazja, aby cieszyć się z tego, że wszyscy mamy nieśmiertelną duszę i jeżeli będziemy dobrymi ludźmi, to otrzymamy nagrodę, jaką jest niebo (…). Pozwalanie rodziców na demoniczne zabawy, które wydają się niewinne, jest wpuszczeniem demonicznych myśli do serc dzieci – przypomniała doradca życia rodzinnego.

W ocenie pediatry może to doprowadzić do okaleczeń, depresji i powstania myśli samobójczych u dzieci.

– Myślę, że Halloween może nasilić ten trend wśród najmłodszych – dodała rozmówczyni.

Dr Iwona Niedbalska zachęciła, by rodzice odważnie podejmowali z dziećmi temat śmierci, by wiedziały one, że jest ona nieuniknionym elementem życia każdego człowieka.

– Rodzimy się, żyjemy i umieramy. Jednak umiera tylko nasze ciało, a dusza jest nieśmiertelna – powiedziała doradca życia rodzinnego.

Cała audycja dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj