[TYLKO U NAS] Dr hab. M. Guzewicz: Ks. bp Stanisław Stefanek był najlepszym uczniem Jana Pawła II w temacie rodziny

Niesamowity intelekt, gigant intelektu i umysłu, ale też intuicji. Wśród wszystkich, których znałem z angażujących się w tematykę rodziny był chyba najlepszym uczniem Jana Pawła II – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr hab. Mieczysław Guzewicz, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. rodziny, wieloletni współpracownik ks. bpa Stanisława Stefanka. Tymi słowami wspomniał zmarłego ks. bpa Stanisława Stefanka.

W Łomży rozpoczęły się uroczystości żałobne ks. bpa Stanisława Stefanka. W czwartek będą miały miejsce uroczystości pogrzebowe.

– Trzeba wskazywać i wspominać, jak niezwykła to była postać. Dane mi było spotkać ks. bpa Stanisława Stefanka przed laty właśnie dlatego, że angażuję się w tematykę obrony małżeństwa i rodziny, duszpasterstwa małżeństw sakramentalnych od wielu lat. Ks. bpa Stanisława traktowałem jako mistrza. Ilekroć cokolwiek mówił w audycjach, wystąpieniach czy w czasie rozmów, zapierało dech w piersi. Milkłem i chłonąłem jego słowa – podkreślił dr hab. Mieczysław Guzewicz.

Jak wskazał, ks. bp Stanisław Stefanek był kontynuatorem nauczania Jana Pawła II.

– Niesamowity intelekt, gigant intelektu i umysłu, ale też intuicji. Wśród wszystkich, których znałem z angażujących się w tematykę rodziny był chyba najlepszym uczniem Jana Pawła II. Kiedy śledziłem publikacje Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II, żyjąc w małżeństwie, dostrzegałem w tych treściach – poza wiedzą i otwarciem na działanie Ducha Świętego – właśnie tę intuicję. To wszystko w bardzo dużym stopniu miał właśnie biskup Stanisław – zaznaczył konsultor Rady Episkopatu Polski ds. rodziny.

Ks. bp Stanisław Stefanek był również założycielem Studium Życia Rodzinnego w Łomży.

– To dzieło, które trzeba pokazywać jako coś niezwykłego. Ksiądz Biskup chciał, żeby w jego diecezji nie tylko było takie studium, ale żeby wychodziło ono naprzeciw potrzebom rodzin. Ilość słuchaczy to 50-80 osób rocznie. Diecezja łomżyńska bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę pod tym kątem – powiedział dr hab. Mieczysław Guzewicz.

Całą rozmowę z dr hab. Mieczysławem Guzewiczem z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj