fot. AKSiM

[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska: W tym roku zainteresowanie warsztatami w AKSiM w Toruniu przerosło nasze oczekiwania. W okresie wakacyjnym największa grupa młodzieży przyjechała do toruńskiej uczelni

W tym roku zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. W okresie wakacyjnym największa grupa młodzieży przyjechała do Torunia. Wydłużyliśmy warsztaty o jeden dzień. Aktualnie warsztaty muzyczne trwają  pięć dni, a dziennikarskie cztery dni. Jest młodzież z całej Polski. Część osób przyjeżdża po raz kolejny, więc to znaczy, że im się podobało i chcą się czegoś nowego nauczyć – mówiła dr Dorota Żuchowska, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Od środy do niedzieli trwają warsztaty wakacyjne dla młodzieży „Nowe widnokręgi – Życie to… coś więcej” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Pierwsze rozpoczęły się warsztaty muzyczne, ale w czwartek młodzież uczestniczy już w różnych warsztatach: telewizyjnych, prasowych, radiowych, z komunikacji oraz z elementami sztuki i sztucznej inteligencji. Uczestnicy mają całe pięć dni rozplanowane i urozmaicone dzięki bogatej ofercie różnych aktywności, które zostały przygotowane specjalnie do ich dyspozycji. [czytaj więcej]

– Jest też grupa, która przyjechała do Torunia do naszej uczelni po raz pierwszy. Będą mieli okazję zwiedzić Radio Maryja i Telewizję Trwam. Warsztaty są tak zorganizowane, że jest czas na naukę, zdobywanie nowej wiedzy, pozyskiwanie nowych umiejętności, ale i na bycie ze sobą, rekreację oraz wspólną zabawę. Jest też czas na wspólną modlitwę podczas Eucharystii, czy czuwania w naszym Sanktuarium, które znajduje się w kampusie akademickim – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

Nie uchodzi uwadze, że tegoroczne warsztaty znacznie różnią się od poprzednich edycji. Oprócz tego, że trwają one dłużej, to zostały urozmaicone o dodatkowe zajęcia, których wcześniej jeszcze nie było.

– Po raz pierwszy są warsztaty z prawa, zajęcia fotograficzne czy VR z elementami sztucznej inteligencji przygotowane przez naszych informatyków. Odbędą się także warsztaty z lotnictwa bezzałogowego. Przed budynkiem będą latać drony i tego będą się mogli uczyć uczestnicy warsztatów – zaznaczyła gość Radia Maryja.

Będzie perspektywa sprawdzenia swojej wytrzymałości i sprawności fizycznej, dzięki studium poświęconym rozwoju ducha walki i patriotyzmu.

–  W tym roku jest trochę nowości. Cały dzień jest przeznaczony na warsztaty terenowe i patriotyczno-wojskowe. Na poligonie w Toruniu uczestnicy warsztatów będą mogli zdobywać umiejętności z pierwszej pomocy medycznej, z terenoznawstwa, czy z przetrwania w warunkach środowiska naturalnego. Przygotowano wojskowy tor przeszkód – podkreśliła dziekan.

Wielka organizacja medialna, jaka została przygotowana dla uczestników letnich warsztatów, również przyciąga spore zainteresowanie. Uczestnicy zobaczą, jak wygląda praca przy programie telewizyjnym „od kuchni”.

Podczas warsztatów będzie wyjątkowa możliwość uczestnictwa w programie „Westerplatte Młodych” emitowanym na żywo w Telewizji Trwam. W zależności od pogody transmisja będzie z amfiteatru albo z auli akademii. Uczestnicy będą mieli możliwość zobaczyć jak wyglądają przygotowania do programu telewizyjnego. Wcześniej mogą zwiedzić wóz transmisyjny Telewizji Trwam. Ci, którzy są po raz pierwszy, będą uczestniczyli w specjalnych warsztatach telewizyjnych, prezentujących kwestie związane z kulisami mediów i przekazem medialnym – podsumowała gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z udziałem dr Doroty Żuchowskiej w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl