fot. Monika Szymborska/wsksim.edu.pl

[TYLKO U NAS] O. D. Wilczyński CSsR o warsztatach wakacyjnych w AKSiM: Atmosfera i spektrum różnego rodzaju warsztatów, które są udostępnione dla uczestników, jest tak bogata, że parę dni to za mało

Warsztaty w tym roku będą trwały o jeden dzień dłużej ze względu na uczestników, którzy prosili, żeby były nieco dłużej. Atmosfera i spektrum różnego rodzaju warsztatów, które są tutaj udostępnione dla uczestników, jest tak bogata, że parę dni to za mało – mówił o. Dawid Wilczyński CSsR posługujący w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, kierownik warsztatów wakacyjnych „Życie to… coś więcej”, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się w środę wakacyjne warsztaty dla młodzieży „Życie to… coś więcej”. Mają trwać przez 5 dni – do 21 sierpnia.

– Wsłuchujemy się w wypowiedzi naszych uczestników, że po raz kolejny przyjeżdżają do naszej uczelni. Jesteśmy dopiero po rozpoczęciu pierwszej części muzycznej warsztatów w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Warsztaty w tym roku będą trwały o jeden dzień dłużej, ze względu na uczestników, którzy prosili, żeby były nieco dłużej. Atmosfera i spektrum różnego rodzaju warsztatów, które są tutaj udostępnione dla uczestników, jest tak bogata, że parę dni to za mało – powiedział o. Dawid Wilczyński CSrR.

Początkowo warsztaty w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej zaczynały się od dziennikarskich, później doszły warsztaty muzyczne.

– Zespół muzyki sakralnej Lumen przewodniczy części muzycznej. Ta przestrzeń muzyki i instrumentów będzie bogata, dlatego dziękujemy i cieszymy się. Warsztaty muzyczne są podzielone na kilka aspektów, bo są zajęcia wokale, muzyczne, a także takie zajęcia, na których uczestnicy mogą szkolić swoje umiejętności – dodał kierownik warsztatów.

Uczestnicy warsztatów pod okiem ekspertów będą mogli zgłębiać zasady pracy  przy produkcji i realizacji telewizyjnej, a także poznać pracę dziennikarza bądź prezentera telewizyjnego.

– Zajęcia telewizyjne: jest wóz satelitarny, który przyjeżdża tutaj na miejsce. Nasi przyjaciele mogą wejść i zobaczyć, jak wygląda praca w telewizji, jak jest przygotowany program i to jest swego rodzaju też nowość. Będziemy też mogli uczestniczyć w programie „Westerplatte Młodych” – opowiadał redemptorysta.

Nie można oczywiście zapomnieć również o radiu, które jest równie istotnym punktem programu warsztatów. Zaplanowane jest także zwiedzanie siedziby Radia Maryja i studia telewizji Trwam.

– Przestrzeń radiowa, która jest dla nas jest niezmiernie ważna. Chcemy pokazać młodym osobom, jak to radio wygląda, na czym ono polega. Nie tylko na miejscu, w akademii, ale także dla tych, którzy po raz pierwszy przyjeżdżają w mury naszej uczelni, a jest spora grupa takich osób. Również wybierzemy się też do siedziby Radia Maryja, jak i do studia telewizji Trwam, aby młodzi zobaczyli, jak wygląda przestrzeń radiowo-telewizyjna – tłumaczył gość „Aktualności dnia”.

W tym roku można znaleźć znacznie szerszą ofertę dla uczestników, którzy przybywają na warsztaty.

– Warsztat prezenterski, fotograficzny, z komunikacji. Wiemy, że dzisiaj komunikacja jest niesamowicie ważna, a często jej nam brakuje. Chcemy zrobić warsztaty z reklamy, także aktorskie, z tańca i związane z informatyką, bo na naszej uczelni to dziedzina, która jest bardzo mocna i chcemy też pokazać, jak wygląda rzeczywistość informatyczna. Te zajęcia będą prowadzili pod okiem naszych profesorów także nasi studenci – podkreślił kierownik warsztatów.

Jednym z najważniejszych punktów programu corocznych wakacyjnych warsztatów jest Eucharystia i bliskość z Panem Bogiem.

– Chcemy, żeby młode osoby, które przyjeżdżają, spotkały się z młodymi, którzy na co dzień tutaj studiują, wzrastają zarówno intelektualnie, jak i duchowo, bo ten wymiar jest dla nas równie ważny. Wymiar duchowy. Każdego dnia chcemy spotykać się u Tego, który jest najwspanialszym Mistrzem, u Jezusa Chrystusa na najświętszej Eucharystii ubogaconej oprawą muzyczną, którą tworzą uczestnicy – zaznaczył o. Dawid Wilczyński CSsR.

Warsztatowicze będą mieli okazję brać udział w wykładach, które poprowadzą eksperci i zobaczyć się na żywo z ważnymi osobistościami.

– Wykład, który nosi tytuł „Jest Bóg”. Będzie to spotkanie z panem profesorem Zbigniewem Jacyną-Onyszkiewiczem. Wielu warsztatowiczów czeka także na spotkanie z Ojcem Dyrektorem – wskazał redemptorysta.

Istotne jest wzrastanie w duchu patriotyzmu i zamiłowania do ojczyzny, dlatego w programie tegorocznych warsztatów znalazły się także odpowiednie ku temu zajęcia, których we wcześniejszych edycjach nie było.

– W tym roku jeden dzień poświęciliśmy na zagadnienia związane z patriotyzmem, naszą ojczyzną, zamiłowaniem do niej, ale są i zajęcia praktyczne. Tu będziemy mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie, który będzie wygłoszony przez żołnierza z Wojsk Obrony Terytorialnej. Następnie druga część tego wykładu, która będzie częścią praktyczną, a mianowicie wyjazd na poligon – zaakcentował o. Dawid Wilczyński CSsR.

Cała rozmowa z udziałem o. Dawida Wilczyńskiego CSsR w audycji „Aktualności dnia” jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl