fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

W Toruniu zakończyły się wakacyjne warsztaty „Życie to… coś więcej!”

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dobiegły końca letnie warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi”. Przez kilka dni młodzież ze szkół średnich uczestniczyła w praktycznych zajęciach m.in. z zakresu dziennikarstwa, dyplomacji i aktorstwa. Równolegle odbywały się także warsztaty muzyczne ze śpiewu i gry na instrumentach, które przeprowadził zespół muzyki sakralnej „Lumen”.

 
Na zakończenie spotkania młodzież uczestniczyła we Mszy świętej, sprawowanej w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Założyciel AKSiM podkreślił, że każdy człowiek jest wezwany przez Jezusa do zbawienia.

Wszyscy jesteśmy wezwani do zbawienia. Pan Jezus wyraźnie nam to mówi. Powiedział też, że to nie takie proste – do zbawienia wiedzie ciasna brama. Czytamy to nieraz w Ewangeliach. Pan Jezus w Ewangelii według św. Łukasza mówi: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie”. Co robić, żeby wejść do Nieba? Słuchać słowa Bożego i wypełniać je – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Tegoroczne warsztaty wakacyjne przebiegały pod hasłem „Życie to… coś więcej”. Uczestniczyła w nich młodzież z całej Polski. [zobacz więcej]

Warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi” są organizowane cyklicznie. Zimowa edycja odbędzie się na początku przyszłego roku.

Inicjatywa jest możliwa m.in. dzięki środkom z 1 % podatku dochodowego przekazanym na Fundację „Nasza Przyszłość”. 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl