fot. PAP/Abaca

USA: ulewy i powodzie zagrażają prawie 10 mln ludzi na południowym zachodzie kraju

Prawie 10 mln ludzi w Arizonie, Nowym Meksyku i zachodnim Teksasie narażonych jest w najbliższych dniach na ulewne deszcze i powodzie – ostrzegły w sobotę amerykańskie służby meteorologiczne.

„Obszary miejskie będą najbardziej narażone na powodzie, nawet w warunkach ekstremalnej suszy w regionie” – podkreśliło Centrum Prognoz Pogody (WPC).

Zagrożeniem objęte są m.in. Phoenix, Albuquerque i El Paso.

Według WPC powodzie mogą rozpocząć się błyskawicznie, ponieważ układ niskiego ciśnienia przynosi wilgotne, tropikalne powietrze w postaci ulewnych deszczy i burz. Przewiduje się opady od 5 do 8 cm deszczu, a lokalnie nawet od ponad 12 do 17 cm.

Krajowe Centrum Huraganów (NHC) poinformowało o formowaniu się nad zachodnią częścią Zatoki Meksykańskiej potencjalnej burzy tropikalnej.

W ostatnich dniach powódź nawiedziła Park Narodowy Zion w stanie w Utah, po tym, jak po ulewach z brzegów wystąpiła rzeka Virgin.

„Ratownicy zostali zaalarmowani, że grupa turystów została w piątek po południu >>zmieciona (przez wodę) z powierzchni ziemi<< (…). Niektórych zlokalizowano” – poinformowała stacja CNN.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl