fot. Monika Szymborska/wsksim.edu.pl

Niebawem rozpoczną się warsztaty dla młodzieży w AKSiM w Toruniu pt. „Życie to… coś więcej”

Już za tydzień w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczną się kolejne warsztaty dla młodzieży. Tym razem pod hasłem: „Życie to… coś więcej”.

Wakacyjne warsztaty dla młodzieży: „Życie to… coś więcej” to wielkie święto młodości, kreatywności, nauki, a przede wszystkim spotkania. Chodzi o spotkanie z drugim człowiekiem – mówi kierownik zakładu komunikacji społecznej w AKSiM, dr Mateusz Kaleta.

– Młodym ludziom jako AKSiM chcemy dać coś więcej, ponieważ wydłużyliśmy warsztaty o jeden dzień zarówno muzyczne, jak i dziennikarskie, tylko po to, żeby ludzie mogli doświadczyć więcej – mówił dr Mateusz Kaleta.

Program – jak zwykle – jest bardzo bogaty. [zobacz] Oprócz tradycyjnych warsztatów z aktorstwa, tańca, fotografii, telewizji czy montażu dźwięku, pojawią się nowe punkty. To warsztaty z lotnictwa bezzałogowego, które będą realizowane dzięki współpracy Toruńskiej Uczelni z Polską Akademią Żeglugi Powietrznej, ale nie tylko.

– Chociażby w tych niełatwych czasach chcemy pokazać młodemu człowiekowi, czym są siły zbrojne RP, jaka jest ich rola, jakie jest ich zadanie w systemie obronnym kraju – zaznaczył dr Mateusz Kaleta.

Podstawę teoretyczną uzupełnią zajęcia terenowe na poligonie.

– Poprzez pokazanie pierwszej pomocy przedmedycznej, budowy sprzętu i uzbrojenia, wykorzystanie najnowszych urządzeń szkoleniowo-treningowych, pokazanie, w jaki sposób przetrwać w warunkach środowiska naturalnego czy chociażby szkolenie saperskie – podkreślił kierownik zakładu komunikacji społecznej w AKSiM.

Zajęcia poprowadzą specjaliści. Podczas warsztatów zapewniona będzie opieka duchowa. Nie zabraknie również spotkania z najważniejszym Mistrzem – Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

– Warsztaty muzyczne rozpoczynamy już 17 sierpnia. Z wielką pomocą i współpracą przychodzi nam pan dr Zbigniew Małkowicz razem z Zespołem „Lumen” – powiedział dr Mateusz Kaleta.

Dzień później, czyli 18 sierpnia, wystartują warsztaty dziennikarskie. Uczestnik pokrywa wyłącznie koszt wyżywienia. Nocleg i udział w zajęciach jest bezpłatny. Na chętnych czekają ostatnie wolne miejsca. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej uczelni www.aksim.edu.pl.

warsztaty-wakacyjne2022

TV Trwam News

drukuj