fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

20. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

20 lat temu – 17 sierpnia 2002 roku – św. Jan Paweł II w Krakowie zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Stało się to podczas jego ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny. Papież Polak odegrał wielką rolę w zwróceniu uwagi świata na Boże Miłosierdzie – podkreślił ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Leszek Gęsiak przypomniał, że dwa lata wcześniej św. Jan Paweł II ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego i kanonizował siostrę Faustynę Kowalską. [czytaj więcej]

– Akt zawierzenia rodzaju ludzkiego Bożemu Miłosierdziu, którego św. Jan Paweł II dokonał pod koniec swojego pontyfikatu w czasie ostatniej pielgrzymki do Polski, jest zwieńczeniem jego dążeń do rozpowszechnienia tego kultu na całym świecie. Papież tym aktem oddał świat i każdego człowieka Miłosierdziu Boga. Wyznał, że tylko Bóg może uratować świat i uczynić go lepszym poprzez swoje Miłosierdzie. Obecnie wielkim świadkiem Miłosierdzia Bożego jest papież Franciszek. Można powiedzieć, że rys kultu Bożego Miłosierdzia łączy te dwa pontyfikaty – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Główne obchody 20. rocznicy Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu odbędą się w najbliższą niedzielę w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Zostaną wtedy również poświęcone dwa Dzwony Nadziei dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy, w diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie, oraz dla kościoła Miłosierdzia Bożego w diecezji Perth w Zachodniej Australii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl