źródło: sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Ks. K. Kudławiec od 20 lat posługujący w Ekwadorze: Boże Miłosierdzie jest odpowiedzią na współczesne problemy świata. To deska ratunku dla nas wszystkich

Mamy dziś tak wielu grzechu i skomplikowanych sytuacji. My, jako spowiednicy, wiemy jak ciężko ludziom jest wyzwolić się z nałogów. Boże Miłosierdzie jest więc deską ratunku dla nas wszystkich. Ono pozwala znaleźć wyjścia z wielu trudnych sytuacji. To orędzie na czasie i myślę, że właśnie dlatego Ojciec Święty Jan Paweł II tak mocno zwrócił nam na ten temat uwagę – wskazał ks. Krzysztof Kudławiec, biskup-nominat nowo powstałej diecezji Daule w Ekwadorze, w rozmowie z red. Małgorzatą Pabis.

źródło: sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Małgorzata Pabis: Niebawem, bo 25 czerwca, będzie przeżywał Ksiądz Biskup swoje święcenia biskupie. Na telefonie na tapecie ma Biskup obraz Pana Jezusa Miłosiernego, a na zawołanie biskupie obrał wezwanie: „Jezu, ufam Tobie!”.

Ks. Krzysztof Kudławiec: Każdy biskup wybiera zawołanie, które odzwierciedla jego duchowość. Zawołanie nie może być tylko jakby hasłem, ale programem na działalność, na to, co jako biskup chce robić w przyszłości. Ja nie miałem żadnych wątpliwości co do tego, że akurat te słowa będą moim programem. Także w herbie znajdzie się nawiązanie do obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Miłosierdzie – to będzie moja zasada działania. Od wielu lat, jak tylko jestem na wakacjach w Polsce, przybywam do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zawsze miałem dużą pobożność do Bożego Miłosierdzia, a teraz będę miał jeszcze więcej powodów, by tu przybywać.

Boże Miłosierdzie – orędzie na XXI wiek. Dlaczego?

W mojej ocenie jest ono odpowiedzią na współczesne problemy świata. Mamy dziś tak wielu grzechu i skomplikowanych sytuacji. My, jako spowiednicy, wiemy jak ciężko ludziom jest wyzwolić się z grzechów, nałogów. Boże Miłosierdzie jest więc deską ratunku dla nas wszystkich. Ono pozwala znaleźć wyjścia z wielu trudnych sytuacji. To orędzie na czasie i myślę, że właśnie dlatego Ojciec Święty Jan Paweł II tak mocno zwrócił nam na ten temat uwagę.

Od lat pracuje Ksiądz Biskup na misjach. Jak z daleka postrzega rolę łagiewnickiego Sanktuarium?

To miejsce bardzo znane w świecie. Dużo ludzi pielgrzymuje i chce pielgrzymować do Łagiewnik – także z Ekwadoru.
Łagiewniki zawsze będą centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Dla pracujących, posługujących w tym miejscu to na pewno wyzwanie, aby wciąż iść do przodu i rozniecać iskrę Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję za rozmowę

***

Papież Franciszek mianował w kwietniu br. ks. Krzysztofa Kudławca, dotychczasowego wikariusza biskupiego i dyrektora diecezjalnego Papieskich Stowarzyszeń Misyjnych w Portoviejo, biskupem diecezji Daule w Ekwadorze.

https://twitter.com/pdm_missio/status/1517469991276363779

Biskup nominat urodził się 19 września 1969 r. w Gorlicach-Gliniku Mariampolskim. Uzyskał licencjat z teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1995 r. W diecezji rzeszowskiej pełnił funkcję wikariusza parafialnego, a następnie studiował misjologię. W 2002 r. wyjechał na misje do Ekwadoru, gdzie był odpowiedzialny za organizację IX Krajowego Kongresu Misyjnego w Portoviejo.

Przez wiele lat był proboszczem parafii św. Franciszka z Asyżu w Calderón, wikariuszem biskupim i koordynatorem Papieskich Stowarzyszeń Misyjnych w archidiecezji Portoviejo.

Małgorzata Pabis/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl