fot. By Eugeniusz Kazimirowski (1873-1939) - http://www.cisza2.krakow.dominikanie.pl, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9049047

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku rozpocznie się dziś modlitewne czuwanie „Zawierzyć Miłosierdziu w czasie próby”

Pod hasłem „Zawierzyć Miłosierdziu w czasie próby” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku rozpocznie się w sobotę czuwanie modlitewne. Wydarzenie ma przygotować wiernych do 90. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa w obrazie „Jezu ufam Tobie” s. Faustynie Kowalskiej.

Przez najbliższy miesiąc, codziennie o godzinie 16.45, wierni będą słuchać słowa Bożego i kontemplować Boże Miłosierdzie. Rozważania poprowadzi m.in. ks. dr Tomasz Brzeziński, rektor płockiego sanktuarium, który zachęca wszystkich do uczestnictwa w czuwaniu.

– Chcemy jak najgodniej i jak najpiękniej przygotować się do jubileuszu w sposób duchowy, aktualnie odpowiadający na potrzeby naszego serca. Dlatego przez 30 dni będziemy zawierzać Bożemu miłosierdziu przez ręce Maryi różne obszary naszego życia. W czasie objawień s. Faustynie Pan Jezus kładł nacisk na powstanie obrazu z podpisem „Jezu ufam Tobie”. (…) Tak naprawdę serce człowieka będzie zawsze niespokojne, zalęknione i cierpiące, jeśli nie zaufa Panu Bogu. Stąd taki pomysł – powiedział ks. dr Tomasz Brzeziński.

Do czuwania można włączyć się również duchowo za pośrednictwem internetu. Modlitewna inicjatywa zakończy się 22 lutego. Tego dnia przypada 90. rocznica pierwszego objawienia Jezusa s. Faustynie w Płocku.

 

RIRM

drukuj