W. Cejrowski: Jeżeli chcesz dostąpić Bożego Miłosierdzia – musisz okazywać swoje, ludzkie miłosierdzie bliźnim

„Czym grzeszysz, tym będziesz karany” – tego uczy Biblia. W kontekście miłosierdzia rozumiem te słowa w następujący sposób: Jeżeli chcesz dostąpić Bożego Miłosierdzia, musisz okazywać swoje, ludzkie miłosierdzie bliźnim. Jeśli nie byłeś miłosierny wobec bliźniego, to jak możesz prosić Boga, by On był miłosierny wobec ciebie? – wskazał podróżnik Wojciech Cejrowski.

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Święto dla całego Kościoła wprowadził papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny – apostołki Bożego Miłosierdzia. Jak Boże Miłosierdzie rozumie Wojciech Cejrowski?

– Czym grzeszysz, tym będziesz karany – tego uczy Biblia. Na przykład: okradłeś kogoś, to i ciebie okradną lub to, co ukradłeś ostatecznie ci zaszkodzi. Z Bożym Miłosierdziem jest podobnie – ono jest bezwarunkowe i nieograniczone, ale trzeba pozwolić Bogu, by ogarnął nas miłosierdziem. Wracając do zdania „Czym grzeszysz, tym będziesz karany” –  w kontekście miłosierdzia rozumiem je następująco: Jeżeli chcesz dostąpić Bożego Miłosierdzia, musisz okazywać swoje, ludzkie miłosierdzie bliźnim. Jeśli nie byłeś miłosierny wobec bliźniego, to jak możesz Boga prosić, by On był miłosierny wobec ciebie? – pytał.

Wojciech Cejrowski przypomniał, że Bóg nie robi niczego przeciw woli człowieka.

– Zbawi każdego, każdemu da Niebo, ale trzeba Mu na to pozwolić – kto twardo nie chce, ten miłosierdzia na siłę nie dostanie – wskazał podróżnik.

Pan Jezus powiedział do s. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Dzienniczek_Swietej_Siostry_Faustyny_Kowalskiej

 

radiomaryja.pl/Bernadeta Grabowska

drukuj