fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] D. Żuchowska: Tegoroczne warsztaty wakacyjne dla młodzieży będą przebiegać inaczej niż w ubiegłych latach. Mamy nadzieję, że nie będzie żadnych przykrych niespodzianek

W tym roku warsztaty wyglądają inaczej, ponieważ musimy przestrzegać wszystkich norm narzuconych przez przepisy bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią – mówiła dr Dorota Żuchowska, dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Dziś (20.08.2020) w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczęły się warsztaty muzyczne, które otwierają tegoroczne warsztaty wakacyjne dla uczniów szkół średnich. W związku z panującą epidemią zajęcia będą przebiegać zupełnie inaczej niż w ubiegłych latach.

– Są mniejsze grupy, które podlegają poszczególnym wychowawcom. Są odstępy między osobami w salach. Każda sala ma odpowiednio wyznaczone normy dotyczące tego, ile osób może w niej przebywać – powiedziała dziekan WSKSiM.

Organizatorzy zapewniają, że wszelkie zasady bezpieczeństwa są również zachowane na stołówce, gdzie młodzież spożywa posiłki z zachowaniem odległości, a stoliki są regularnie dezynfekowane.

– Ponadto na miejscu jest pielęgniarka, która będzie dbać o zdrowie uczestników. Mamy nadzieję, że nie będzie tu żadnych przykrych niespodzianek – podkreśliła dr Dorota Żuchowska.

Młodzi ludzie, którzy przyjechali z całej Polski, będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach: muzycznych, tanecznych, aktorskich, telewizyjnych, informatycznych, radiowych, prasowych, reklamowych i dziennikarskich. W tym roku uczelnia oferuje także warsztaty pielęgniarskie z zakresu pierwszej pomocy.

Dziekan odniosła się do kwestii nowych kierunków, jakie oferuje WSKSiM. Jednym z nich jest pielęgniarstwo.

– Jest to nowy kierunek, ale mogę powiedzieć, że są chętni na ten kierunek. Uruchamiamy go od nowego roku akademickiego – poinformowała gość „Aktualności dnia”.

Do 25 września trwa rekrutacja dla maturzystów, którzy w pierwszym terminie zdali maturę. Szansę na rekrutacje mają również ci, którzy czekają na poprawę egzaminu – mają oni czas do połowy października. Osoby zainteresowane mogą złożyć dokumenty osobiście lub przesłać skany dokumentacji.

– Pielęgniarstwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, informatyka medialna i informatyka inżynierska – to są kierunki licencjackie, skierowane do maturzystów – wskazała dr Dorota Żuchowska.

Uczelnia oferuje także studia magisterskie oraz szereg studiów podyplomowych. Ponadto powstają nowe specjalizacje na kierunkach, które już istnieją.

– W tym roku dla studentów I stopnia mamy dziennikarstwo kulturowe, to jest nowa specjalność. Natomiast na studiach magisterskich na dziennikarstwie nowości jest dużo. Mamy cyberkulturę, zarządzanie mediami cyfrowymi oraz dziennikarstwo śledcze – wyjaśniła dziekan WSKSiM.

Zdaniem gościa „Aktualności dnia”, są to nowe atrakcyjne specjalności, które są dostosowane do zmian technologicznych.

Uczelnia stworzyła nową specjalność na kierunku politologia – jest nią administracja i zarządzanie w sektorze publicznym.

– Ta specjalność ma na celu przygotowanie do pracy w administracji rządowej, samorządowej i kształcenie umiejętności zarządzania – to coś, co jest nam potrzebne na każdym szczeblu kariery zawodowej – zaznaczyła dr Żuchowska.

Dziekan toruńskiej uczelni nawiązała do rankingu dotyczącego losów absolwentów kończących wyższe uczelnie w województwie kujawsko-pomorskim.

– Jeśli chodzi o politologię i dziennikarstwo, to nasza uczelnia jest w czołówce w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie nasi absolwenci są jednymi z najkrócej poszukującymi pracy – podkreśliła.

Dr Dorota Żuchowska zapewniła, że w przypadku zagrożenia zdrowia, w związku z koronawirusem, uczelnia będzie prowadziła zajęcia online. Szkoła rozważa także nauczanie hybrydowe, gdzie zajęcia teoretyczne miałyby odbywać się przez internet, natomiast praktyczne na miejscu w małych grupach.

Całą rozmowę z dr. Dorotą Żuchowską w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl