WSKSiM: zakończyła się VIII edycja Dni Kultury Języka

Dobiegła końca VIII edycja Dni Kultury Języka organizowanych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przez jej studentów i wykładowców. Na zakończenie uczestnicy wydarzenia mogli spróbować potraw kuchni angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej.

Celem wydarzenia, które co roku odbywa się w murach toruńskiej uczelni, było doskonalenie zdolności lingwistycznych i warsztatu komunikacyjnego jego uczestników, a także uwrażliwianie na sztukę w obcym języku.

Impreza była także doskonałą okazją do dobrej zabawy. Jednym z punktów tegorocznych Dni Kultury Języka był finał brytyjskiego ,,Mam Talent” w wykonaniu studentów I i II roku.

Chcieliśmy przedstawić coś, co będzie połączeniem Polski i Anglii – tłumaczy Jakub Gronczakiewicz, student I roku.

– Uznaliśmy, że „Mam Talent” będzie najlepszą opcją, ponieważ jest i angielska, i polska edycja. Stwierdziliśmy, że skoro u nas na studiach jest tyle talentów, to czemu by tego nie wykorzystać. Spędziliśmy około 10-15 godzin, żeby to wszystko przygotować tak, jak to wyglądało. Myślę, że się udało – mówił Jakub Gronczakiewicz.

Wśród atrakcji, które czekały na studentów toruńskiej uczelni, były także m.in. quizy językowe, pokazy i premiera filmu akcji w ich wykonaniu. Dni Kultury Języka są organizowane w WSKSiM od 8 lat.

RIRM

drukuj