fot. wsksim.edu.pl

WSKSiM: Sympozjum naukowe „Oblicza mediów w Polsce”

Dziś wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła – patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. Tradycyjnie już tego dnia w WSKSiM w Toruniu odbędzie się sympozjum naukowe z cyklu „Oblicza”.  W tym roku poświęcone mediom w Polsce.

Sympozjum o godz. 10.00 otworzy o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor założyciel WSKSiM. Następnie głos zabierze ks. prof. dr hab. Leon Dyczewski; podejmie zagadnienie „Polskie tabloidy – misja czy tylko biznes?”. Red. Artur Dmochowski poruszy natomiast temat „Obraz Kościoła w Gazecie Wyborczej”. Po nim wystąpi red. Maciej Iłowiecki.

W panelu przedpołudniowym uczestnicy wysłuchają także referatu ks. bp Adama Lepy z  Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP pt. „Kolorowe pisemka w polskiej mediosferze”.

Na gości czeka także niespodzianka.

Bezpośrednio po zakończeniu konferencji zaprosimy chętnych do zwiedzenia świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Jest to okazja, aby zobaczyć postępy w  budowie, natomiast w związku z tym, że mamy styczeń – czas karnawału, toteż chcemy się uśmiechnąć i Teatr studencki ,,Dobry Wieczór” zaprasza o godzinie 18.15 do auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na sztukę Adolfa Abrahamowicza pt.: ,,Pupil Pupila” – mówi Katarzyna Cegielska, dyr. administracyjna WSKSiM.

Po południu głos zabiorą m.in. prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki, reżyser Mariusz Pilis, a także redaktorzy Jacek i Michał Karnowscy.

Sympozjum-Oblicza-mediów-w-Polsce

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj