fot. Monika Tomaszek

Studiuj w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu!

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki tegorocznych matur. Przed absolwentami szkół ponadpodstawowych trudny wybór uczelni wyższej. Bogatą ofertę studiów posiada Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, informatyka inżynierska, informatyka medialna, pielęgniarstwo, a od października także prawo – to kierunki studiów, które oferuje maturzystom Akademia Kultury Społecznej i Medialnej. Uczelnia w Toruniu daje swoim studentom możliwość obcowania z praktyką. [czytaj więcej]

– Profil praktyczny oznacza, że ponad 50 procent zajęć musi być prowadzonych jako zajęcia praktyczne, jako ćwiczenia, więc to też rys charakterystyczny naszej Akademii – wyjaśniła dr Dorota Żuchowska, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Nowością dla maturzystów są jednolite pięcioletnie studia magisterskie z prawa.

Praktyka, dzięki której zdobywa się doświadczenie w zawodzie, jest nadrzędna także w przypadku tych studiów – podkreśla dr Dorota Żuchowska.

 – W czasie całego toku studiów są to zajęcia praktyczne przewidziane aż na sześć miesięcy praktyk zawodowych i one są podzielone na poszczególne lata: na praktyki w administracji publicznej, samorządowej, kancelariach prawniczych, prokuraturach, sądach różnych szczebli, więc tutaj bardzo szeroka oferta praktyk – zwróciła uwagę dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 Z każdym rokiem oferta Akademii Kultury Społecznej i Medialnej się poszerza. Uczelnia uzyskała zgodę na otwarcie studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo. Studenci tego kierunku odbywają praktyki zawodowe na szpitalnych oddziałach. Uczelnie takie jak AKSiM są dziś potrzebne, bo kształcą młodych ludzi w duchu chrześcijańskich zasad – zaznaczył prof. Mieczysław Ryba, wykładowca.

 – Taką rolę nade wszystko spełnia Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, kiedy to wysłała już w świat wiele tysięcy absolwentów odnajdujących się w różnych dziedzinach życia społecznego, w mediach, polityce, w samorządach – zwrócił uwagę prof. Mieczysław Ryba.

 Rekrutacja na studia potrwa do końca września 2022 roku.

17 sierpnia 2022 roku rozpoczną się warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży zatytułowane „Życie to… coś więcej”, które zakończą się 21 sierpnia. Warsztaty to świetna okazja, aby poznać ofertę edukacyjną Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wielu uczestników decyduje się później na studia w toruńskiej uczelni. [czytaj więcej]

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl