[TYLKO U NAS] Dr M. Kaleta o warsztatach letnich na AKSiM: Podchodzą one do młodzieży niezwykle kompleksowo. To przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej pomimo trwających wakacji wcale nie przeszła w tryb odpoczynku. U nas życie cały czas tętni. Cały czas coś się dzieje. Przed nami cykliczne warsztaty, które organizujemy dwa razy do roku dla młodzieży – mówił dr Mateusz Kaleta, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Dodał, że  podchodzą one do młodego człowieka niezwykle kompleksowo i oferują niezwykle kompleksową opiekę.

Już za kilka dni w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczynają się warsztaty pt. „Życie to… coś więcej”.

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej pomimo trwających wakacji wcale nie przeszła w tryb odpoczynku. U nas życie cały czas tętni. Cały czas coś się dzieje. Przed nami cykliczne warsztaty, które organizujemy dwa razy do roku dla młodzieży. Pierwszy cykl odbywa się zimą,  drugi to jest cykl wakacyjny. W tym roku tytuł warsztatów to „ Życie to… coś więcej” i faktycznie chcemy tym młodym ludziom jako AKSiM dać coś więcej, ponieważ wydłużyliśmy warsztaty o jeden dzień (zarówno muzyczne, jak i dziennikarskie) tylko po to, aby ci młodzi ludzie mogli doświadczyć więcej, mogli zobaczyć, że życie to coś więcej niż tylko statyczne życie przed komputerem – zaznaczył dr Mateusz Kaleta.

Wyjaśnił, że program warsztatów jest bardzo bogaty.

W tych niełatwych czasach chcemy pokazać młodemu człowiekowi, czym są siły zbrojne RP, jaka jest ich rola, jakie jest ich zadanie w systemie obronnym kraju. Dać podstawę teoretyczną spotkania się z wojskowością, ale też możliwość wyjazdu na poligon i realizowania różnych zadań poprzez pokazanie pierwszej pomocy przedmedycznej, budowy sprzętu zbrojnego, wykorzystanie najnowszych urządzeń szkoleniowo-treningowych, pokazanie, w jaki sposób przetrwać w warunkach środowiska naturalnego czy chociażby szkolenie saperskie – mówił.

Dodał również, że oprócz tradycyjnej oferty warsztatowej z zakresu dziennikarstwa, odbędą się warsztaty z lotnictwa bezzałogowego.

Dzięki współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej będzie możliwość zobaczenia, w jaki sposób funkcjonują statki bezzałogowe tzw. drony oraz  doświadczyć współpracy między naszą uczelnią, a tą instytucją – zauważył.

https://twitter.com/AKSiMTorun/status/1551452354184110082

Kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podkreślił, że „klimat warsztatów jest niezwykle wyjątkowy”.

To przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Jesteśmy bardzo poranieni przez pandemię, gdzie nasze spotkania były dość mocno ograniczone, dlatego tym bardziej jest wielka radość, że możemy się spotkać w większym gronie. To atmosfera młodości, młodego ducha, spotkania z mistrzami – i co bardzo ważne – opieka duchowa, czyli spotkanie z najważniejszym mistrzem – Jezusem Chrystusem w Eucharystii (…) Nie tylko dajemy młodemu człowiekowi zajęcia, nie tylko dajemy możliwość poznania nas, poznania AKSiM, klimatu, poznania mistrzów, wykładowców i studentów oraz porozmawiania z nimi, ale też jest opieka duchowa, czyli można powiedzieć, że te warsztaty podchodzą do młodego człowieka niezwykle kompleksowo i oferują niezwykle kompleksową opiekę  – zwrócił uwagę.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy na stronę www.aksim.edu.pl.

Całą rozmowę z dr. Mateuszem Kaletą można odsłuchać [tutaj].

warsztaty-wakacyjne2022

radiomaryja.pl

drukuj