fot. wsksim

Młodzież z całej Polski przyjechała na warsztaty do WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają zimowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Blisko 150 młodych ludzi z całej Polski uczestniczy nie tylko w zajęciach medialnych i politologicznych, ale również w muzycznych, które prowadzi zespół New Life’m.

Tegoroczne warsztaty medialne odbywają się pod hasłem: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”. Zajęcia telewizyjne, radiowe i prasowe prowadzą osoby, które na co dzień pracują w mediach.

Na uczestników czekają również zajęcia aktorskie, taneczne i muzyczne. Te ostatnie prowadzi zespół New Life’m.

Zespół powstał w 1992 roku na rekolekcjach w Dursztynie i do dzisiaj koncertujemy, gramy. Co roku widzowie Telewizji Trwam oglądają nas na koncercie „Jednego Serca, Jednego Ducha”, więc nie jesteśmy tak całkiem incognito – powiedział muzyk, Marcin Pospieszalski.

Jest wielu młodych ludzi wrażliwych na sztukę i piękno – to właśnie dla niech organizujemy zajęcia muzyczne – podkreśla o. Marcin Krupa CSsR.

Muzyka uwrażliwia, sprawia, że człowiek potrafi dostrzec piękno, miłość, wrażliwość na innego człowieka. Muzyka czyni piękne rzeczy z każdym, kto się muzyką zajmuje i cieszę się, że w czasie tych warsztatów również ma to miejsce – powiedział o. Marcin Krupa CSsR.

Uczestnicy warsztatów muzycznych zostali podzielenia na mniejsze grupy, by na koniec wspólnie tworzyć całość.

Jest bardzo fanie i sympatycznie. W tym momencie rozpracowujemy utwór, który będziemy grali wszyscy razem. Potem będzie to jedna całość – powiedziała Jadwiga.

Już po kilku godzinach pracy widać ogromne zaangażowanie i otwartość młodych muzyków.

Teraz widzę ich zaangażowanie, oczy pełne zainteresowania „parujące głowy” myślę, że coś z tego będzie. Warsztaty nie są momentem, w którym oni się czegoś na „gotowo” nauczą. Warsztaty są tym momentem, który ma być zaczynem tego, aby w przyszłości rozwinęli swój warsztat muzyczny – powiedział Marcin Pospieszalski.

Młodzi ludzie, którzy przyjechali do Torunia wezmą także udział w zajęciach politologicznych i graficznych. Czeka na nich również wiele atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich będzie wizyta w Telewizji Trwam i Radiu Maryja.


TV Trwam News/RIRM

drukuj