fot. PAP/EPA

[TYLKO U NAS] Dr B. Rogalski: To Niemcy wyhodowały W. Putina

Niemcy, poprzez spolegliwą politykę wspierania energetycznego i ekonomicznego Władimira Putina, utorowały mu drogę do zaatakowania Ukrainy, podporządkowania sobie Białorusi, ale też utorowały mu drogę do zdestabilizowania sytuacji geopolitycznej na całym świecie powiedział dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” w Radio Maryja.

Gość audycji odniósł się do niedawnej wizyty prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera na Ukrainie. Jak zauważył, Niemcy prowadzą politykę wstydu.

Wizyta prezydenta Steinmeiera miała charakter czysto PR, była próbą przykrycia pełnoskalowej kolaboracji Niemiec z Putinem, która trwa od kilku już dekad. Niemcy prowadzą politykę niezgodną ze wspólną polityką natowską, ale także unijną wobec Rosji, Władimira Putnia i Ukrainy. (…) O tym, jakim politykiem, jakie poglądy na temat współpracy polskorosyjskiej ma prezydent Steinmeier, świadczy choćby sposób, w jaki przed wybuchem wojny wypowiadał się na temat Nord Stream 2 i na temat relacji niemieckorosyjskich – mówił dr Bogusław Rogalski.

Prezydent Steinmeier był wielkim propagatorem i zwolennikiem jak najszybszego otwarcia Nord Stream 2.

Steinmeier mówił, że Nord Stream 2 to jeden z niewielu pozostałych mostów między Europą a Rosją. Mówił, że Niemcy są zobowiązane i mają dług zadośćuczynienia wobec Rosji, który wynika z utrzymania serdecznych stosunków z Rosją w kontekście II wojny światowej i tego, że Niemcy wyrządziły bardzo wielką krzywdę Rosji podczas II wojny światowej. Przypomnę, że te słowa padły w czasie, gdy Polska rozpoczynała próbę rozmów z Niemcami na temat reparacji wojennych. Wówczas prezydent Steinmeier – tak, jak niemiecki rząd – nie chciał podjąć z Polską żadnych rozmów natomiast zadeklarował zadośćuczynienie wobec Rosji za krzywdy wyrządzone podczas II wojny światowej. Tak samo zadeklarował poparcie dla budowy i otwarcia Nord Stream 2. Polityka niemiecka przed wybuchem wojny na Ukrainie i teraz nie zmieniła się. Ona nadal jest proputinowska, prorosyjska tyle, że jest ukrywana, prowadzona w sposób zakulisowy, kuluarowy – wskazywał ekspert ds. międzynarodowych.

Postawa Niemiec jest sprzeczna z doktryną Paktu Północnoatlantyckiego, ale też jest sprzeczna z interesem większości państw unijnych, a zwłaszcza Europy Środkowo-Wschodniej.

To Niemcy wyhodowały Putina, to Niemcy poprzez spolegliwą politykę wspierania energetycznego i ekonomicznego Władimira Putina, utorowały mu drogę do zaatakowania Ukrainy, podporządkowania sobie Białorusi, ale też utorowały mu drogę do zdestabilizowania sytuacji geopolitycznej na całym świecie. (…) Związek Radziecki – obecnie Rosja – bardzo mocno zinfiltrowała politykę niemiecką poprzez sieć agentury, swoich tajnych współpracowników. Przede wszystkim lewą stronę sceny politycznej, która przekształciła się także w różne ugrupowania tzw. Zielonych. To oni najbardziej upominali się o to, aby Nord Stream 1 i Nord Stream 2 pompowały pełną parą gaz jeszcze przed wybuchem, ale także po wybuchu wojny. Przecież ugrupowania lewicowe i tzw. Zielonych w Niemczech postulowały otwarcie Nord Stream 2 już w trakcie trwania agresji rosyjskiej na Ukrainie – zauważył gość „Aktualności dnia”.

Wizyta Steinmeiera miała zagłuszyć niemieckie sumienie i sumienie Niemców.

Oni doskonale widzą, że ich władze nie realizują polityki ani natowskiej, ani Unii Europejskiej wobec Rosji, a wręcz przeciwnie wyłamują się z tego. Dowodem na to są liczby. Niemcy bardzo dużo zaczynają obecnie mówić o tym, jak bardzo pomagają Ukrainie i stronie zachodniej w tym konflikcie. Jeśli chodzi o wielkość PKB i pomoc mierzoną w proc. do wielkości PKB to oczywiście na pierwszym miejscu są Stany Zjednoczone. Tuż za nimi plasuje się: Polska, Łotwa i Estonia (…) Niemcy są dopiero na 13. miejscu. (…) To pokazuje, że Niemcy czy chcą, czy nie, nie ukryją swojego proputinowskiego, prorosyjskiego nastawienia w tym konflikcie, bo liczby nie kłamią – mówił dr Bogusław Rogalski.

Także w kwestii pomocy wojskowej dla Ukrainy Niemcy się kompletnie skompromitowały, choćby słynnymi hełmami czy amunicją artyleryjską, która była niecelna – podkreślił gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z dr. Bogusławem Rogalskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl