fot. flickr.com

Sondaż: Zdrowie i rodzina są dla Niemców ważniejsze niż ochrona klimatu

Z sondażu opublikowanego w piątek przez dziennik „Bild” wynika, że najważniejszą dla Niemców sprawą jest zdrowie. Na drugim miejscu wśród priorytetów naszych sąsiadów znalazła się rodzina i dzieci. Ochrona klimatu jest daleko w tyle.

Odpowiadając na pytanie, „co dla Pana/Pani osobiście jest najważniejsze?” prawie połowa (45,8 proc.) ankietowanych przez instytut badania opinii INSA odpowiedziała: „zdrowie”. Drugą najpopularniejszą odpowiedzią była „rodzina i dzieci” – 35,1 proc.

Takie podejście jest częstsze wśród kobiet (39 proc.), niż wśród mężczyzn (32 proc.).

Dla 5,3 proc. Niemców najważniejsze są pieniądze i majątek, a dla 5 proc. – praca.

Ochrona klimatu jest życiowym priorytetem dla 3,5 proc. naszych sąsiadów.

Na zadane wprost pytanie, czy dobro rodziny jest ważniejsze od klimatu 60,6 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco, a 18,7 proc. – zaprzeczyło. Między poszczególnymi grupami wiekowymi nie było w tym przypadku znaczących rozbieżności.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl