Sześć ofiar śmiertelnych powodzi w Bawarii

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi, które w środę nawiedziły Bawarię, wzrosła do sześciu – poinformowały w piątek władze. Noc z czwartku na piątek była względnie spokojna, ale meteorolodzy ostrzegają, że nadciągają kolejne burze i ulewy.

Agencja dpa pisze, nie podając dokładnej liczby, że wielu ludzi jest wciąż uważanych za zaginionych. Środowe powodzie spowodowały też w Bawarii wielomilionowe straty. W Simbach nad rzeką Inn i kilku innych miejscowościach wiele domów wciąż jest zalanych. Trwa umacnianie wałów powodziowych na zagrożonych obszarach. Tam, gdzie woda ustępuje, przystąpiono do usuwania skutków powodzi.

W Nadrenii Północnej-Westfalii dwaj mężczyźni zostali w czwartek wieczorem ciężko ranni w wyniku uderzenia pioruna. Przewieziono ich do szpitala.

Władze Bawarii ogłosiły w środę w związku z powodzią stan klęski żywiołowej w kilku gminach na terenie powiatu Rott-Inn przy granicy z Austrią. Wskutek utrzymujących się od kilku dni intensywnych opadów deszczu szczególnie ucierpieli mieszkańcy Triftern, Simbach am Inn i gminy Tann. Infrastruktura w tym regionie jest w poważnej części zniszczona. Straty szacowane są na setki milionów euro.

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann zapowiedział szybką pomoc finansową w wysokości 1,5 tys. euro dla każdej poszkodowanej rodziny.

Na piątek po południu meteorolodzy przewidują kolejne burze i ulewy w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie, Hesji i Badenii-Wirtembergii. Na niektórych obszarach może spaść nawet ponad 60 litrów deszczu na metr kwadratowy. Możliwe są też gradobicia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl