fot. facebook/dominik tarczyński

[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Politycy PO to ludzie, którzy nie zgadzają się z demokratycznym wyborem

Politycy Platformy Obywatelskiej to ludzie, którzy nie zgadzają się z demokratycznym wyborem. Zaczęli od Trybunału Konstytucyjnego, następnie wykorzystali aborcjonistki, feministki, próbowali z niepełnosprawnymi. Teraz próbują z Sądem Najwyższym – mówił we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

Spór o Sąd Najwyższy trwa. Opozycja nie wyklucza kolejnych demonstracji w obronie sędzi prof. Małgorzaty Gersdorf. Ze wzmożoną siłą zwolennicy totalnej opozycji mają wyjść na ulicę po wakacjach. [czytaj więcej

Jeżeli mówimy o konstytucji i praworządności, to „należy wrócić do początku tych wszystkich problemów, tego całego bałaganu, który oni wywołali” – mówił Dominik Tarczyński.

– Cały problem, o którym teraz mówi się w Europie, rozpoczął się w trakcie posiedzenia komisji, kiedy to poseł Platformy zgłosił trzech sędziów, jako kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego, zanim reszta tych, którzy pełnili swoją kadencję, tę kadencję zakończyła. Cały bałagan, który został wywołany przez Platformę, która wiedziała, że wygra wybory, my musimy teraz posprzątać – przypomniał gość Radia Maryja.

– My teraz sprzątamy po nich, po tych 8 latach oraz po tej poprawce, którą zgłosił poseł Platformy na komisji, wtedy, kiedy wybrali wbrew konstytucji trzech sędziów do TK i tak naprawdę ta fala, którą oni próbują wywołać jest falą antydemokratyczną – komentował.

W ocenie posła Prawa i Sprawiedliwości posłowie Platformy Obywatelskiej nie zgadzają się z zasadami demokratycznymi.

– Są to ludzie, którzy nie zgadzają się z demokratycznym wyborem. Po pierwsze zaczęli z TK. Następnie wykorzystali aborcjonistki, feministki, które chcą mordować dzieci, co też nie wyszło. Następnie próbowali z niepełnosprawnymi. Niepełnosprawni otrzymali to, czego oczekiwali, czego nie otrzymali za czasów Platformy. Teraz próbują z SN, to także nie wychodzi. Nie wychodzi też w Parlamencie Europejskim atak, bo premier Mateusz Morawiecki świetnie go odparł i zwyciężył absolutnie, pokazując, że nie znają przepisów ustawy. No więc, jeżeli już „ulica i zagranica” nie pomaga, no to trzeba się odwołać do marketingu i do tych znanych marek, które nie mają pojęcia ani o historii, ani o sytuacji w Polsce – podkreślił Dominik Tarczyński.

Poseł PiS zwrócił uwagę, że politycy z PO chcą zrobić wszystko, aby „wykorzystać markę przeciwko rządowi, który został demokratycznie wybrany”.

– Jest to groteskowe i śmieszne. Można by się z tego śmiać, ale to jest bardzo niebezpieczne. Ja myślę, że oni zapominają o tym, że Polacy to jest bardzo inteligentny naród. To jest potężny naród – 40 mln ludzi w Polsce. Nie uda im się wykorzystywanie narzędzi bardzo płytkich, takich narzędzi, które mają pokazywać, że ktoś będzie za nas decydował. To wykorzystywanie dużych marek, jak gwiazdy, zespoły muzyczne, ma nas wepchać w takie poczucie – o czym my mówiliśmy – pedagogiki wstydu, czyli abyśmy się wstydzili, byli zakompleksieni, abyśmy się przestraszyli. Nie przestraszymy się – akcentował.

„Zobaczcie, jak milicja ochraniała (Micka – red.) Jaggera, gdy był w Warszawie w 1967 r. Nie krył się z tym, on już wtedy służył komunistom. Dziś konstytuował swoje diabelskie dzieło, ku uciesze totalnych i Angeli Merkel. Polska jest jednak silniejsza niż jakiś szarpidrut” – to jest tweet, który możemy wyświetlić i pojawia się pod nazwiskiem polityka Dominika Tarczyńskiego.

Poseł odniósł się też do fake newsa, który pojawił się w internecie. Tekst miał być rzekomo wpisem jego autorstwa zamieszczonym na platformie Twitter.

„Zobaczcie, jak milicja ochraniała (Micka – red.) Jaggera, gdy był w Warszawie w 1967 r. Nie krył się z tym, on już wtedy służył komunistom. Dziś konstytuował swoje diabelskie dzieło, ku uciesze totalnych i Angeli Merkel. Polska jest jednak silniejsza niż jakiś szarpidrut” – miał napisać D. Tarczyński.

Polityk podkreślił, iż jest to manipulacja. Zaznaczył, że złoży w tej sprawie wniosek do prokuratury, gdyż ktoś podszywa się pod jego osobę jako funkcjonariusza publicznego, co naraża go na utratę zaufania.

– Jest to to, co widzieliśmy w czasach komuny, kiedy to komuniści pisali na murach hasła wolnościowe z błędami ortograficznymi, próbując ośmieszyć środowisko solidarnościowe, wolnościowe. (…) Składam zawiadomienie do prokuratury, że taka manipulacja pojawiła się w internecie, szeroko komentowana, udostępniana, wszyscy dyskutują o tym. To jest bardzo ważne, że te media, które nie dają rady – TVN, Gazeta Wyborcza i inne lewackie media walczące z polskością – wykorzystują internet, kreują grafiki, bo mamy do czynienia nie z jakimś wpisem na moim koncie, tylko z grafiką. To jest jedyna i ostatnia deska ratunku – podkreślił.

– Jest mi przykro, że nie mamy do czynienia z opozycją parlamentarną, która jest merytoryczna, ale z dziedzicami z tych czasów, o których wspominałem – dodał.

Gość audycji „Aktualności dnia” wskazał, że obecne działania są kopią zachowań oraz praktyk osób z UB oraz SB.

– Musimy z tym walczyć. Po pierwsze modlitwa. Naprawdę proszę o modlitwę, bo mamy bardzo potężne ataki. (…) My często rozmawiamy o kwestiach, które są bardzo polityczne, formalne, ale mamy do czynienia z ekstremalnym atakiem na Polskę. To jest atak, który w historii będzie zapisany jako coś absolutnie antydemokratycznego – przekonywał.

Poseł Dominik Tarczyński mówił, iż nie chodzi tylko o Polskę, bo siły, które ją atakują są inspirowane. Chodzi o to, co zmieni się w UE niebawem.

 – Oni wiedzą, że przegrają wybory do Europarlamentu. Gdy Europarlament zostanie przejęty przez demokratycznie wybrane siły, zmieni swoje oblicze. Takie osoby jak Timmermans, Juncker, Tusk stracą swoje stanowiska, które nie są z wyboru, ale z powołania. My powołamy ludzi, którzy odwołają się do korzeni UE (…) ojców założycieli, którzy mówili: Podstawą UE i tożsamością Europy jest chrześcijaństwo, prawo rzymskie i filozofia grecka. Oto walczymy, walczymy o tożsamość, o przyszłość naszych pokoleń – powiedział Dominik Tarczyński.

Całą rozmowę z audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj