PO zapowiada złożenie wniosku o wotum nieufności dla szefa MON

Szef klubu Platformy Obywatelskiej poseł Sławomir Neumann zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Parlamentarzyści Platformy uważają, że działa on na szkodę polskiej armii.

Jeżeli posłowie PO złożą wniosek, to będzie to już druga próba odwołania szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Pierwsza miała miejsce tuż przed szczytem NATO w Warszawie w lipcu ubiegłego roku, na którym zapadły historyczne decyzje o wzmocnieniu wschodniej flanki sojuszu.

Poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, podkreślił, że zapowiedź kolejnych wniosków pokazuje bezsilność i brak pomysłów polityków Platformy Obywatelskiej.

– Platforma Obywatelska, która toczy rywalizację o przywództwo w ramach tzw. totalnej opozycji, ma pełną świadomość, że ma możliwość złożenia wotum nieufności w stosunku do ministrów. To byłby już drugi wniosek o odwołanie ministra obrony narodowej. Jeżeli Platforma zarzuca cokolwiek ministrowi, to w pierwszej kolejności politycy tej partii powinni uderzyć się we własne piersi i rozliczyć się z tym ośmioletnim okresem nieudolnych rządów. PO zarzuca ministrowi różne wyssane z palca rzeczy, a przecież nie kto inny, tylko właśnie Platforma doprowadziła do sytuacji, że nasz kraj stał się bezbronny – wskazał Wojciech Skurkiewicz.

Wniosek PO byłby już kolejną taką inicjatywą. Dotychczas podejmowali oni próby odwołania rządu premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz poszczególnych ministrów, m.in. szefa MSWiA, minister edukacji czy szefa resortu środowiska.

Wszystkie wnioski o wotum nieufności nie uzyskały jednak poparcia w głosowaniu.

RIRM

drukuj