fot. www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe

[TYLKO U NAS] D. Obajtek o przejęciu Ruchu przez PKN Orlen: Ruch posiada 1300 punktów, będzie posiadał więcej. Chcemy budować nowe formaty kiosków

Ruch posiada 1300 punktów, będzie posiadał więcej. Chcemy budować nowe formaty kiosków i wprowadzać to, z czego jesteśmy słynni, czyli z naszej gastronomii, a więc z kawy czy z hot dogów. Mamy swoje marki i promujemy je. Chcemy połączyć logistykę i rozwijać usługi kurierskie. Posiadając w Polsce koło 3500 punktów, które będziemy mieć, zdecydowanie lepiej możemy zająć się usługami kurierskimi, więc to wszystko się zapina. Jeżeli mamy budować kompetencje sprzedaży detalicznej poza stacjami paliw, to budujmy je na bazie firmy istniejącej – mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, odniósł się do przejęcia kontroli nad Ruchem i objęcia 65 proc. jej akcji przez Orlen.

– Cały czas trwa reforma Orlenu. Potężne inwestycje i fuzje, bo to przecież nie tylko ta fuzja, gdyż niedawno przejęliśmy Energę. Jesteśmy w procesie przejęcia Lotosu, PGNiG-u, Ruchu. W tym tygodniu podpisaliśmy umowę na przejęcie spółki OTP, czyli spółki, która jest największą w Polsce spółką przewozu paliw ciekłych. Cały czas przejmujemy, tworzymy nowy multienergetyczny koncern oparty na wielu nogach. Jeżeli mówimy o przejęciu Ruchu, to jest to ważne wydarzenie, bo to spółka o 100-letniej tradycji – wskazał gość Radia Maryja.

W planie mieliśmy ruszyć z formatami budynków poza nasze stacje paliw, tak jak to robią inne koncerny – zaakcentował prezes PKN Orlen.

– Ruch posiada 1300 punktów, będzie posiadał więcej. Chcemy budować nowe formaty kiosków i wprowadzać to, z czego jesteśmy słynni, czyli z naszej gastronomii, a więc z kawy czy z hot dogów. Mamy swoje marki i promujemy je. Chcemy połączyć logistykę i rozwijać usługi kurierskie. Posiadając w Polsce koło 3500 punktów, które będziemy mieć, zdecydowanie lepiej możemy zająć się usługami kurierskimi, więc to wszystko się zapina. Jeżeli mamy budować kompetencje sprzedaży detalicznej poza stacjami paliw, to budujmy je na bazie firmy istniejącej – powiedział Daniel Obajtek.

Gość „Aktualności dnia” wypowiedział się na temat fuzji Orlenu i Lotosu

– Posuwamy się do przodu, rozmawiamy z partnerami w tym zakresie. Będziemy chcieli dobrać jak najlepszego partnera, który również nam da jeszcze większy rozwój. Wszystko idzie zgodnie z planem. Uważam, że rok 2021 będzie fizycznym przejęciem. Dotrzymujemy słowa, idziemy i rozwijamy się. To jest bardzo ważna fuzja. W dzisiejszym czasie, kiedy przemysł petrochemiczny, rafineryjny staje się przemysłem schyłkowym w Europie i zaczyna przechodzić transformację, musimy zadbać o przyszłość Lotosu i włączyć go w petrochemię. Jeżeli tego nie zrobimy, to jego przyszłość będzie za parę lat pod znakiem zapytania. To sprawa nie tylko biznesowa, ale przede wszystkim strategicznego biznesu dla Polski – stwierdził prezes PKN Orlen.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Daniela Obajtka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj