fot. PAP/Mateusz Marek

P. Kukiz: Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę

Decyzję Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u – Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – oświadczył dziś dziennikarzom Paweł Kukiz. Polityk przyznał, że takiej decyzji się spodziewał.

Dzisiaj w Sejmie odbywa się klub Koalicji Polskiej.

Po ponad 30 minut od rozpoczęcia posiedzenia Paweł Kukiz wraz z trójką swoich posłów: Stanisławem Tyszką, Pawłem Szramką i Jarosławem Sachajko opuścił salę.

„Decyzję Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u – Koalicja Polska podziękował nam za współpracę” – oświadczył dziennikarzom Paweł Kukiz.

Polityk przyznał, że takiej decyzji się spodziewał.

„Nie jest to przyjemna decyzja. Ja nie miałem zamiaru ani nigdzie wychodzić, ani do nikogo przechodzić” – mówił.

Paweł Kukiz zadeklarował, że będzie zakładał własne koło.

Sejm przyjął w zeszły czwartek uchwałę autorstwa PiS, wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Uchwała m.in. wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej.

Uchwałę poparło 231 posłów PiS i 5 posłów PSL-Kukiz15, wśród nich Paweł Kukiz. Politycy Kukiz’15 – z wyjątkiem Agnieszki Ścigaj – wraz z posłami klubu PiS nie poparli także kandydatury Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak pisała „Gazeta Wyborcza”, posłowie PSL po głosowaniach mają dość współpracy z ludźmi Pawła Kukiza.

„Chyba z Kukiz’15 powinniśmy ustalić, czy jesteśmy opozycją, czy wspieramy rząd, bo ludzie się z nas śmieją” – powiedział „Gazecie Wyborczej” jeden z prominentnych działaczy PSL, który jest zwolennikiem rozstania z Pawłem Kukizem.

Według informacji gazety kilku znanych działaczy PSL zwróciło się po tych głosowaniach do prezesa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza o zakończenie współpracy z Pawłem Kukizem.

PAP

drukuj