fot. twitter.com/AnnaZiobron

PKN Orlen włącza się do akcji „Pij polskie soki”

Promocja zdrowego stylu życia oraz wsparcie rodzimych przedsiębiorców – to cel programu biznesowo-społecznego: „Pij polskie soki”. W jego realizację włącza się PKN Orlen.       

Na stacjach PKN Orlen będzie można kupić soki od polskich sadowników – to najważniejsze założenie programu. Chodzi o wzajemne wsparcie w biznesie, ale także promocję zdrowego stylu życia. Koncern w ciągu roku planuje zwiększyć sprzedaż soków od polskich producentów o 150 proc.

Chcemy być ambasadorem patriotyzmu gospodarczego – mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Pij polski sok na polskiej stacji – pomóż polskiemu sadownikowi! To jest akcja, z którą ruszamy. Jest to również akcja pomocowa, ale i biznesowa. Polski Koncern Naftowy jak polski czempion gospodarki musi wspierać polską gospodarkę, ponieważ wsparcie polskiej gospodarki różnych gałęzi przekłada się na wyniki ekonomiczne także Orlenu. Wszyscy korzystamy z Orlenu. Każda gałąź gospodarki korzysta z PKN, więc mamy tzw. odpowiedzialność społeczną biznesu. Ta nakazuje nam wręcz, byśmy również pomagali innym, byśmy również wspierali polską gospodarkę – wskazuje Daniel Obajtek.

Prezes Orlenu zaznacza, że akcja wpisuje się w Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj