fot. twitter.com/DariuszMatecki

[TYLKO U NAS] D. Matecki o atakach opozycji na ks. kard. S. Wyszyńskiego i o. M. Kolbe: To systematyczna akcja niszczenia autorytetów państwa polskiego

Tylko wczoraj Klaudia Jachira opublikowała na Twitterze wpis znieważający bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, sugerując, że był antysemitą, faszystą. Tego samego dnia poseł Lewicy pani Prokop-Paczkowska powiedziała z mównicy sejmowej o św. Maksymilianie Kolbe, że był antysemitą. To jest systematyczna akcja niszczenia autorytetów nie tylko Kościoła katolickiego, ale również autorytetów państwa polskiego. Te osoby są najwybitniejszymi przedstawicielami naszego państwa, a są atakowane przez takich ludzi jak Jachira, Nitras, Prokop-Paczkowska. I na to nie ma żadnej reakcji władz partii typu PO, Lewica – podkreślił Dariusz Matecki, radny miasta Szczecina z Solidarnej Polski i prezes fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Na terenie parafii św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach doszło do brutalnego ataku na kapłana. Nie jest to odosobniony przypadek, ponieważ w Polsce, jak i w samym Szczecinie, dochodziło już do podobnych sytuacji.

– W samym Szczecinie ataki na Kościół mają miejsce już w każdym tygodniu. Jeśli chodzi o pobicia, to wcześniej na terenie naszego województwa doszło do wtargnięcie do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela, gdzie brutalnie pobito ks. prałata Aleksandra Ziejewskiego [więcej]. Podczas feministycznych, aborcyjnych protestów w Myśliborzu doszło do pobicia wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela i wczoraj o godzinie 10.00 został pobity kapłan z parafii św. Józefa przy ul. Puławskiej na Pomorzanach. Atakujący mężczyzna najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających wtargnął do kościoła, zaczął dewastować świątynię, szarpać krzyż, kopać go. Chciał ewidentnie go zniszczyć. Na nagraniu z monitoringu niestety nie ma dźwięku, ale widać, że sprawca coś wykrzykuje w ataku szału, nienawiści. Próbował przerwać mu ksiądz, który został przez niego pobity i ze złamaną żuchwą trafił do szpitala. Dzisiaj rano miał operację, ale jeszcze nie wiem, jaki jest obecny jego stan (…). Człowiek, który go pobił, został zatrzymany już przez policję – poinformował Dariusz Matecki.

Jak wskazał radny miasta Szczecina z Solidarnej Polski, trzeba bliżej przyjrzeć się podstawom ataków, które mają miejsce w Polsce. Gość Radia Maryja odniósł się do wydarzenia orgaznizowanego przez Rafała Trzaskowskiego, na którym poseł Sławomir Nitras w obecności marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego powiedział: „Musimy was opiłować z pewnych przywilejów”, odnosząc się do katolików [więcej].

Tego typu wezwania, to są wezwania do agresji względem osób, które wyznają konkretną religię – religię katolicką. To jest nielegalne. To jest dokładnie coś takiego samego, jakby ktoś nawoływał do agresji względem żydów, muzułmanów, względem innej religii, tylko i wyłącznie z powodu wyznawanej przez nich religii. Jeśli tego typu słowa padłyby w kierunku np. żydów czy muzułmanów, jestem przekonany, że taka osoba zostałaby zaraz przesłuchana przez policję i aresztowana – podkreślił prezes fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

„Sławomirowi Nitrasowi włos z głowy nie spadł” – zauważył Dariusz Matecki.

To nie są oczywiście jedyne wybryki polityków opozycji, którzy w ten sposób wzywają do agresji i antagonizują społeczeństwo. Tylko wczoraj Klaudia Jachira opublikowała na Twitterze wpis znieważający bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, sugerując, że był antysemitą, faszystą. Tego samego dnia poseł Lewicy, pani Prokop-Paczkowska, powiedziała z mównicy sejmowej o św. Maksymilianie Kolbe, że był antysemitą. Moim zdaniem to jest systematyczna akcja niszczenia autorytetów nie tylko Kościoła katolickiego, ale również autorytetów państwa polskiego. Te osoby są najwybitniejszymi przedstawicielami naszego państwa, a są atakowane przez ludzi takich jak Jachira, Nitras, Prokop-Paczkowska. I na to nie ma żadnej reakcji władz partii typu PO, Lewica – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

https://twitter.com/DariuszMatecki/status/1438475417749540877

Radny miasta Szczecina wskazał, że na ustach ludzi, którzy atakują Kościół, są sztandarowe hasła o tolerancji.

To najlepiej pokazuje, jakie jest stanowisko całej opozycji do tolerancji w stosunku do nas, do katolików. Marta Lempart to osoba, która organizowała protesty aborcyjne. Na tych protestach największym celem ataku był Kościół katolicki. Ona sama wzywała do spalenia kościoła, ona sama w audycji w mediach stwierdziła, że trzeba dewastować kościoły i że jest to skuteczna walka z Kościołem. Można by się było spodziewać, że czołowi politycy ściągną te pioruny, że przestaną jakkolwiek wspierać tego typu osoby (…), ale co zrobił Donald Tusk, lider całej opozycji? Zrobił sobie z nią zdjęcie w maseczce z piorunem, a samorządy, w których rządzi Koalicja Obywatelska zaczęły przyjmować uchwały popierające tzw. strajk kobiet. Widzimy tutaj wielką dysproporcję pomiędzy tym, co oni mówią o tolerancji, a tym co rzeczywiście robią  – podkreślił.

Gość Radia Maryja odniósł się również do sprawy wyroku wydanego przez sąd w sprawie polskiego „artysty”, który jawnie obraża uczucia religijne katolików.

– Nergal, znany piosenkarz, który był i nadal jest zapraszany do czołowych mediów, do czołowych programów rozrywkowych, umieścił na swoim Facebooku  (obserwowanym przez kilkaset tysięcy osób, gdzie każdy ma dostęp) zdjęcie, jak depcze obraz z Matką Bożą. Na twarzy Maryi miał po prostu buta. Wyrok nakazowy go skazał, później jak już doszło do kolejnej instancji, to sąd podał abstrakcję, że nie każdy musi na taką stronę wejść (…). Wyrok tego sądu jest skandaliczny i pokazuje, z kim mamy do czynienia, jeśli chodzi o sędziów. To, co należałoby zrobić, to apel i do pana premiera, i do pana prezydenta Andrzeja Dudy, żeby pozwolić na przeprowadzenie reformy wymiaru sprawiedliwości do samego końca – akcentował prezes fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Całą rozmowę z Dariuszem Mateckim można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj