Modlitwa o owoce beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 28. dnia każdego miesiąca

Mimo przesunięcia daty beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 28. dnia każdego miesiąca w stołecznej archikatedrze św. Jana Chrzciciela kontynuowana jest modlitwa o jej owoce. Gościem najbliższej inicjatywy modlitewnej będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski – poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Biblista będzie przewodniczył w środę 28 października Mszy św. o 19.00, a po niej wygłosi prelekcję.

Beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku, z powodu pandemii została zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu epidemii – poinformował 28 kwietnia ks. kard. Kazimierz Nycz. Zapowiedział, że uroczystość beatyfikacyjne odbędą się w Warszawie w sposób godny i podniosły, a jednocześnie skromny i uwzględniający przewidywane skutki pandemii.

3 października 2019 r. papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia trwał 30 lat. Rozpoczął się w 1989 roku, czyli osiem lat po jego śmierci. W styczniu 2019 roku komisja lekarzy w watykańskiej kongregacji zatwierdziła dokumentację dotyczącą cudu. Następnie dekret zaakceptowała komisja teologów. Ostatnim etapem była niedawna aprobata komisji kardynałów i biskupów.

W Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych toczyło się też osobne postępowanie kanoniczne, zakończone w grudniu 2017 r. wydaniem dekretu o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia, podpisanego przez Papieża. Dekret rozpoczyna się od słów z listu św. Jana Pawła II do ks. kard. Stefana Wyszyńskiego z 30 października 1979 r.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl