fot. twitter.com/kalinowski__

W obronie kościołów powstanie „Straż Narodowa”

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” utworzy nową organizację o nazwie „Straż Narodowa”. Jej celem będzie m.in. obrona kościołów.

Zgodnie z zapowiedzią Roberta Bąkiewicza, prezesa stowarzyszenia, trzon nowej organizacji prawdopodobnie będzie stanowić „Straż Marszu Niepodległości”. Należy do niej obecnie kilkaset osób.

Robert Bąkiewicz podkreślał na konferencji prasowej przed warszawską bazyliką św. Krzyża, że „jesteśmy w trakcie neobolszewickiej rewolucji” i konieczna jest reakcja.

– Nie chcemy, aby środowiska antycywilizacyjne atakowały nas, Polaków i katolików, dlatego powołujemy pewien rodzaj samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej. Organizacja będzie nazywała się „Straż Narodowa”. Zachęcamy wszystkich, aby do niej wstępowali. Będziemy bronili każdego kościoła, każdej dzielnicy, każdego miasta i każdej wioski. Z tego miejsca wzywam wszystkich katolików, że dosyć już pacyfistycznej postawy, która spowodowała, że dzisiaj bandy, hołoty wchodzą do kościołów, profanują ołtarze i Najświętszy Sakrament; używają wulgarnych słów, które w przestrzeni publicznej chyba nigdy nie były stosowane – oznajmił Robert Bąkiewicz.

Członkowie stowarzyszenia będą też występować na drogę prawną przeciwko dziennikarzom, którzy fałszowali informacje o tym, że osoby broniące bazyliki w niedzielę dopuściły się incydentów czy pobić.

To m.in. właśnie jedna z protestujących uderzyła torebką kobietę, która wychodziła z kościoła po Mszy św. Z kolei w Szczecinku nastoletnie aktywistki zaatakowały kapłana, który udawał się z Najświętszym Sakramentem do chorego.

Niedziela była kolejnym dniem protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji. Lewicowe bojówki organizowały akcje przed kościołami i wewnątrz nich, zakłócając m.in. Eucharystię i profanując świątynie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl