fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Straż Narodowa zawsze chce pomagać osobom potrzebującym wsparcia; szanujemy ludzi, ale nie godzimy się na ideały multikulturalizmu

Straż Narodowa kieruje się wartościami przekazanymi nam przez Jezusa Chrystusa. Miłość bliźniego jest jednym z najważniejszych przykazań. Dzisiaj po prostu musimy pomagać ludziom potrzebującym, co robimy. Pomogliśmy tysiącom uchodźców na granicy, prowadzimy zbiórki na rzecz uchodźców, w siedzibie organizacji przyjęliśmy kilkadziesiąt osób. Środowiska lewicowe nie rozumieją narodowców. Uważają, że nie szanujemy ludzi, gdyż nie zgadzamy się na masową migrację czy ideały multikulturalizmu. Jest wręcz przeciwnie. Zawsze chcemy pomagać ludziom, ale tym, którzy potrzebują wsparcia – powiedział prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Straż Narodowa to pozarządowa organizacja założona przez Roberta Bąkiewicza. Zrzesza ona patriotów chcących działać na rzecz Polski. Jej członkowie nie pozostają jednak głusi na wołanie o pomoc i aktywnie działają na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy.

– Narodowcy w Polsce to tak naprawdę narodowi katolicy. Dla nas naród rozumiany jest jako element kulturowy, a nie etniczny. Natomiast największymi wartościami są wartości przekazane nam przez Jezusa Chrystusa. Miłość bliźniego jest jednym z najważniejszych przykazań. Dzisiaj po prostu musimy pomagać ludziom potrzebującym, co Straż Narodowa robi – wskazał prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości.

Pomagamy na granicy, w Medyce. Jesteśmy tam ponad miesiąc. Pomogliśmy tysiącom uchodźców, natomiast naszym głównym zadaniem jest przede wszystkim wsparcie medyczne  – kontynuował.

– Są tam nasi ratownicy medyczni – jedyni lub jedni z niewielu na tym przejściu. Obecnie ruch jest zdecydowanie mniejszy, ale dwa-trzy tygodnie temu przechodziły tamtędy ogromne ilości osób, które potrzebowały wsparcia. Temperatury w nocy były bardzo niskie, dzieci zapadały w hipotermię. Ratownicy niejednokrotnie ratowali życie – zaznaczył Robert Bąkiewicz.

Rozmówca Radia Maryja podkreślił, że Straż Narodowa pomaga w całej Polsce.

– Prowadzimy zbiórki na rzecz uchodźców. W siedzibie organizacji przyjęliśmy kilkadziesiąt osób. Im także pomagamy, zapewniając wszelkie wsparcie. (…) Staramy się pomagać na tyle, na ile możemy. Ciekawe jest też to, że środowiska lewicowe zupełnie nie rozumieją narodowców, dlatego, że jeśli nie zgadzamy się na masową migrację czy ideały multikulturalizmu, to one odbierają to tak, że nie szanujemy innych ludzi. Jest wręcz przeciwnie. Zawsze chcemy pomagać ludziom, ale tym, którzy potrzebują wsparcia – podkreślił prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl