fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Próba rozwiązania Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wpisuje się w antypatriotyczną działalność R. Trzaskowskiego

Kwestia dotycząca próby rozwiązania Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wpisuje się w działalność antypatriotyczną prezydenta stolicy. Nie można tego odbierać inaczej niż walka polityczna, w którą próbuje się angażować sądy. To rzecz o tyle bulwersująca, gdyż nie ma żadnych powodów do prowadzenia sprawy – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wciąż chce zrealizować plan delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 29 listopada o godz. 8.30 w warszawskim sądzie rejonowym ma odbyć się rozprawa w tej sprawie.

– Rafał Trzaskowski zarzucał uczestnikom Marszu Niepodległości rasizm czy faszyzm. Nie można tego odbierać inaczej niż walka polityczna, w którą próbuje się angażować sądy. To rzecz o tyle bulwersująca, gdyż nie ma żadnych powodów do prowadzenia sprawy. (…) Kwestia dotycząca rozwiązania Stowarzyszenia wpisuje się w działalność antypatriotyczną prezydenta stolicy – zaznaczył Robert Bąkiewicz.

Nawet tegoroczny Marsz nie był wystarczającym powodem do tego, żeby wycofać się z próby zniszczenia idei Marszu Niepodległości – kontynuował gość Radia Maryja.

– Rafał Trzaskowski jest konsekwentny w negatywnym działaniu. (…) Ze strony lewicowej dalej padają bardzo poważne oskarżenia. Jak się porównuje to, co miało miejsce podczas Marszu, a to, co mówią ci ludzie, to są dwa przeciwstawne wydarzenia. Natomiast dziś prawda się nie liczy, ale liczy się „fakt medialny” będący kłamstwem – powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Apeluję do wszystkich, aby obserwowali sprawę. Jedyna rzecz, która nam może pomóc, to zainteresowanie polskiego społeczeństwa i wyrażenie sprzeciwu dla bezprawnych działań – dodał.

Robert Bąkiewicz zwrócił uwagę na to, że prezydent Warszawy „w imię ideologicznych przesłanek zgadza się na niszczenie miasta, na ataki wobec ludzi Kościoła katolickiego”.

– To mu nie przeszkadza. Kwestia budzi sprzeciw, dlatego że jest to widoczne i oczywiste. Niestety, duża część społeczeństwa daje się nabierać na kłamstwa, sądząc, że Rafał Trzaskowski walczy z faszyzmem. (…) Marsz Niepodległości jest w sercach Polaków. To ważne wydarzenie społeczne, patriotyczne. Próba jego zniszczenia spowoduje, że będzie ono jeszcze silniejsze. Natomiast technicznie utrudni nam to organizację – wyjaśnił gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z Robertem Bąkiewiczem dostępna jest [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj