fot. pixabay.com

Straż Narodowa organizuje Męską Drogę Krzyżową

We wspomnienie św. Józefa, czyli w najbliższy piątek, Straż Narodowa organizuje Męską Drogę Krzyżową.

W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami silnej agresji wobec chrześcijan. Dewastowane są kościoły. Znieważane jest to, co dla katolików jest święte.

– Środowiska, które chcą zniszczyć, co dla nas jest wspaniałe, najpiękniejsze i chcą profanować oraz atakować Boga, mogą spodziewać się twardej odpowiedzi – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Twardą odpowiedzią ma być modlitwa. Środowiska katolickie organizują Męską Drogę Krzyżową, która ma obudzić mężczyzn do obrony tego, co dla nich ważne.

– Wzywamy dzisiaj katolików, żebyśmy sobie przypomnieli, czym jest ecclesia militans, Kościół walczący. Tym Kościołem powinniśmy być sami dla siebie, czyli musimy walczyć ze swoimi słabościami, ale że mamy obowiązek bronić swoich bliskich, ojczyzny, narodu, żon i dzieci – wskazał Robert Bąkiewicz.

Męska Droga Krzyżowa odbędzie się w najbliższy piątek. Ten dzień to także wspomnienie św. Józefa, patrona rodzin i mężczyzn. Jego postawa, jak mówił Robert Bąkiewicz, jest dziś szczególnie potrzebna mężczyznom.

– Dzisiaj mężczyzna jest niewątpliwie w ogromnym kryzysie. Poprzez Męską Drogę Krzyżową chcemy pokazać wzorzec, do którego powinniśmy dążyć. Chcemy pokazać, że są jeszcze mężczyźni przywiązani do wartości, jakie kreowali święci i wspaniali polscy bohaterowie – podsumował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Męska Droga Krzyżowa to także wynagrodzenie Panu Bogu za publiczne znieważanie chrześcijańskich symboli.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl