fot. twitter.com/RBakiewicz

R. Bąkiewicz i Roty Marszu Niepodległości kierują apel do premiera Glińskiego w sprawie odzyskania zagrabionych dzieł sztuki

Robert Bąkiewicz, w imieniu całej społeczności Rot Marszu Niepodległości, złożył na ręce wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Piotra Glińskiego, list, w którym nakreślił problem z odzyskiwaniem zrabowanych przez Niemcy dzieł sztuki podczas II Wojny Światowej.

Jednocześnie zaapelował do ministra o podjęcie działań w tym zakresie. Prezes Stowarzyszenia zaproponował, aby nagłośnić skalę grabieży poprzez zorganizowanie wystaw, przedstawiających stracone przez Polskę dzieła. Aby zainteresować tym zagadnieniem opinię międzynarodową, Bąkiewicz zwrócił uwagę, że taka wystawa powinna być pokazana szczególnie poza granicami naszego kraju – w Berlinie, Brukseli czy nawet Nowym Jorku – oraz wielu innych miastach.

Wierzymy, że takie działania mogłyby wspomóc dotychczasowe zabiegi pracowników ministerstwa, którym co jakiś czas udaje się odzyskać zagrabione dzieła, i przyspieszyć proces powrotu straconych w wyniku działań wojennych przedmiotów, związanych z naszą kulturą i dziedzictwem narodowym, na ojczyste łono.

***

List_do_premiera_Glińskiego_18_01_2022

Sebastian Sikora/Rzecznik Rot Marszu Niepodległości

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl