fot. PAP/EPA

Ojciec Święty do Polaków: Niech fundamentem rodzin będzie ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego

Papież Franciszek przypomniał, że Kościół zachęca nas, byśmy w codziennej modlitwie wzywali Ducha Świętego, zwłaszcza na początku i na końcu każdej ważnej czynności. Audiencja była uzupełnieniem katechezy dotyczącej modlitwy jako naszej relacji z Trójcą Świętą. „Niech Maryja Królowa Polski wyprasza wszystkim dar pięknej miłości, by fundamentem waszych rodzin była ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego” – zwrócił się do Polaków.

Ojciec Święty wygłosił swoje rozważania z biblioteki Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Powiedział, że Duch Święty przemienia nasze serca i przypomina o obecności Pana Jezusa, kształtuje nas według Jego miary w miłosierdziu, w służbie, w modlitwie oraz prowadzi do świętości. Zadaniem chrześcijan jest podtrzymywanie ognia, który Jezus przyniósł na ziemię – podkreślił Papież.

Zwracając się do Polaków, przypomniał, że apelem i Eucharystią sprawowaną na Jasnej Górze w uroczystość św. Józefa rozpoczniemy obchody Roku Rodziny „Amoris Laetitia”.

– Niech Maryja Królowa Polski wyprasza wszystkim dar pięknej miłości, by fundamentem waszych rodzin była ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego. Wam wszystkim i tym, którzy wezmą udział w inicjatywach podejmowanych w związku z obchodami tego Roku, z serca błogosławię – mówił papież Franciszek.

Rozpoczynający się w piątek Rok Rodziny „Amoris Laetitia” to inicjatywa Ojca Świętego Franciszka. Nawiązuje do tytułu jego adhortacji apostolskiej. Została ona wydana pięć lat temu, po dwóch synodach biskupów na temat rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl