PAP/Tomasz Waszczuk

S. Nitras nakreślił scenariusz walki z katolikami w Polsce po ewentualnym przejęciu władzy przez Platformę Obywatelską

Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras po ewentualnym przejęciu władzy przez opozycję zapowiada walkę z katolikami w Polsce. Kościół – jak podkreślał – musi spotkać kara.

Poseł Sławomir Nitras nakreślił scenariusz, jaki czeka Kościół po ewentualnym przejęciu władzy przez opozycję. Polityk stwierdził, że Kościół wypowiedział posłuszeństwo państwu.

– Złamał standard, który w państwie obowiązuje. To nie jest państwo, w którym jest przestrzegana konstytucja, w którym Kościół wykracza świadomie poza prawa, które są w prawie zapisane; korzysta z rzeczy, których nie ma prawa robić. Wypowiedział temu państwu posłuszeństwo – przekonywał podczas Campusu Polska Przyszłości poseł Sławomir Nitras.

Za to – jak mówił – Kościół powinien zostać ukarany.

– Czy nam jest potrzebny przyjazny rozdział Kościoła od państwa? A może potrzebny jest jakiś wstrząs, jakaś kara? Na przykład, czy powinniśmy utrzymać religię w szkołach? – kontynuował polityk.

Sławomir Nitras stwierdził, że dojdzie do ograniczenia roli Kościoła w państwie; do tego, że katolicy staną się mniejszością i będą musieli nauczyć się z tym żyć.

– Dobrze, żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie jako zemsta, ale na zasadzie – to jest uczciwa kara za to, co się stało. Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeżeli nie to, znowu podniesiecie głowę, jeżeli cokolwiek się zmieni – mówił poseł Sławomir Nitras.

Słowa polityka PO wywołały oburzenie.

„Nitras zapowiada >>piłowanie<< katolików w Polsce. Łaskawie nazywa to sprawiedliwością, a nie zemstą. Pozostaje nam się tylko za niego modlić, bo w tym >>szczególnym<< wypadku już tylko modlitwa i cud mogą pomóc” – napisał na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński.

Do tych słów odniósł się także w mediach społecznościowych prof. Romuald Szeremietiew.

„Pan Nitras chciałby >>opiłować<< katolików za to, co zrobili. Postuluje też, aby oni stali się mniejszością. Na Campus Polska Przyszłości propagują koncepcje Aleksandra Dugina, doradcy Władimira Putina, który zalecał, aby katolicyzm w Polsce zniszczyć” – napisał na Twitterze prof. Romuald Szeremietiew, b. wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Sławomir Nitras zdradził plany i jeden z celów powrotu Donalda Tuska do Polski – wskazał minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

– Powrót Donalda Tuska do Polski ma kilka celów. Jednym z nich jest dechrystianizacja kraju na wzór Europy Zachodniej, gdzie osiągnęła ona absolutne zwycięstwo. Są obszary, na których nie znajdziemy ani jednego chrześcijanina. Nie ma wątpliwości, że Donald Tusk i PO mają również taki cel, żeby od Kościoła w Polsce oderwać jak największą liczbę ludzi. Sławomir Nitras ze szczerością dziecka to ogłosił – zaznaczył minister Przemysław Czarnek.

Z ust Donalda Tuska padły też ideologiczne zapowiedzi. Przewodniczący PO ogłosił, że jedną z jego pierwszych decyzji po przejęciu władzy będzie legalizacja związków osób tej samej płci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl