fot. Monika Bilska

Apel o duchowe przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

Beatyfikacja księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września. Ksiądz biskup Romuald Kamiński zaapelował o duchowe przygotowanie się do tego wydarzenia.

Proces beatyfikacyjny księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego rozpoczął się już w 1989 roku. Dwa lata temu uznano, że za jego wstawiennictwem dokonał się cud uzdrowienia. Prymas Tysiąclecia zostanie wyniesiony na ołtarze 12 września. Jego beatyfikacja odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Biskup diecezjalny praski, ksiądz biskup Romuald Kamiński, zaapelował do wiernych. [czytaj więcej]

– Chciałbym zatem już dziś poprosić Was o włączenie się w duchowe przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnej – zaapelował ks. bp Romuald Kamiński, biskup diecezjalny praski.

https://twitter.com/Diecezja_DWP/status/1418449072009224192

Ksiądz biskup zwrócił się do księży proboszczów, aby bezpośrednio 9 dni przed beatyfikacją, czyli 3 września, rozpoczęli nowennę. Prosił, aby w swoich parafiach zawierzać duchowe owoce beatyfikacji. Dodał, że pasterzem diecezji warszawsko-praskiej był właśnie Prymas Tysiąclecia. Wiele miejsc na terenie tej diecezji jest związanych z osobą Prymasa Wyszyńskiego. Te miejsca były dla niego miejscem pracy, modlitwy i odpoczynku. Podczas swojej posługi w tej diecezji wzniósł 24 parafie – zaznaczył ksiądz biskup Romuald Kamiński.

W kolejne dni tej Nowenny będziemy z księdzem biskupem Jackiem Grzybowskim modlić się w różnych parafiach, które erygował ks. kardynał Stefan Wyszyński – poinformował biskup diecezjalny praski.

Beatyfikacja księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego miała odbyć się już w maju zeszłego roku. Została jednak odwołana ze względu na pandemię COVID-19. Razem z Prymasem Tysiąclecia na ołtarze zostanie wyniesiona matka Elżbieta Róża Czacka. Ksiądz kardynał Stefan Wyszyński jest symbolem patriotyzmu. Jednocześnie jest osobą, która heroicznie broniła Kościoła katolickiego w czasach komunistycznego zniewolenia.

TV Trwam News

drukuj