fot. pl.wikipedia.org

[TYLKO U NAS] B. Wróblewski: Odrzucenie asesorów przez KRS to manifestacja polityczna

W Krajowej Radzie Sądownictwa nie ma dobrej woli do zmian – powiedział w czwartkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS Bartłomiej Wróblewski i dodał, że takie działanie KRS-u to nic innego, jak manifestacja polityczna. Polityk odniósł się również do kwestii wolnych od handlu niedziel.

Kwestia ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa posuwa się do przodu, ale wszelkie zmiany muszą być dokładnie przeanalizowane – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Z jednej strony mamy spotkania prezesa Kaczyńskiego z prezydentem Dudą, a z drugiej strony są spotkania techniczne na niższym szczeblu, które są również istotne. Wiem, że niektóre osoby są zniecierpliwione. W Polsce jest bardzo silne poczucie, że wymiar sprawiedliwości wymaga głębokich zmian, ale ważne jest też to, aby te zmiany były przemyślane. Czasami trzeba przedyskutować kwestie ogólne i szczegółowe, bo widzimy w ostatnich dniach, że konkurencja polityczna tylko czeka na pretekst, aby w ogóle podważyć sens tej reformy – wskazał poseł PiS.

Odrzucenie 265 asesorów przez Krajową Radę Sądownictwa to nic innego, jak rodzaj manifestacji politycznej – dodał.

Odbieram to bardzo krytycznie, ponieważ to pokazuje, iż nie ma woli rozmowy czy dyskusji z KRS-em. W mojej ocenie jest to rodzaj manifestacji politycznej. Każdy dobrze wie, że wszyscy kandydaci spełniali wszelkie warunki. Te zarzuty mają charakter ściśle formalistyczny. Gdyby była dobra wola ze strony KRS-u, to można by było wyjaśnić każdą nieścisłość. Odrzucenie wszystkich 265 kandydatur sprawia wrażenie, że zabrakło po prostu dobrej woli – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Polityk odniósł się również do kwestii wolnych od handlu niedziel i wskazał, że obecnie wypracowywany kompromis jest niezadawalający.

Uważam, że niedziele powinny być wolne od handlu. Rozumiem argument, że do pewnych rzeczy trzeba dochodzić stopniowo, ale już teraz powinniśmy pójść o krok dalej. Wiadomo, że są różne stanowiska, także w rządzie. To jest jednak kompromis, który mnie nie zadowala – zaznaczył poseł Bartłomiej Wróblewski.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem posła Bartłomieja Wróblewskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj