fot. bartlomiejwroblewsk.pl

[TYLKO U NAS] B. Wróblewski: Lista zrealizowanych obietnic wyborczych rządu B. Szydło jest bardzo długa

Lista zrealizowanych obietnic wyborczych jest bardzo długa, począwszy od programu 500 plus, po różne zmiany w sferze społecznej – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski. Dziś mijają dokładnie dwa lata od powołania rządu premier Beaty Szydło.

Większość ministrów podsumowała już wczoraj dokonania swoich resortów. Przedstawiła także plany na dalszą część kadencji.

Poseł Bartłomiej Wróblewski zwrócił uwagę, że rząd m.in. podwyższył najniższe emerytury czy renty. Wprowadzono także stawkę godzinową za pracę oraz zwiększono minimalną pensję do 2100 zł w przyszłym roku. Dużo sukcesów odnotowano także w sferze gospodarczej – podkreślił polityk.

Olbrzymi spadek bezrobocia, wzrost gospodarczy (w tym roku być może ponad 4 proc.), zwiększenie wpływów z VAT, zwiększenie ściągalności podatków, rekordowe wyniki spółek Skarbu Państwa (Orlenu, LOT-u i innych) – lista sukcesów jest bardzo długa. To nie oznacza, że powinniśmy popadać w samozachwyt. Nadal jest bardzo wiele do zrobienia i wiele problemów do rozwiązania. Możemy być zadowoleni z ostatnich dwóch lat. Potrzebujemy nadal dużo siły, energii i motywacji na kolejne dwa lata. Potrzebujemy tu wsparcia, o które prosimy – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Na przełomie listopada i grudnia planowana jest rekonstrukcja rządu Zjednoczonej Prawicy. Zmiany – jak podkreślają przedstawiciele Rady Ministrów – mają mieć charakter strukturalny.

Wybory parlamentarne, które odbyły się 25 października 2015 r. zakończyły się zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości. Po raz pierwszy od 1989 r. zwycięski komitet wyborczy zdobył większość sejmową, która umożliwiła sformowanie samodzielnego rządu.

 

RIRM

drukuj