fot. twitter.com/GDDKiA_Katowice

Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad nabiera tempa

Do 2030 roku w Polsce ma powstać 8000 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych. Każdy kilometr drogi daje nowe możliwości przyciągania przedsiębiorców. W Wielkopolsce w ramach programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad powstaje droga S11.

W ramach Polskiego Ładu rząd planuje przeznaczyć 290 miliardów złotych na budowę dróg w całej Polsce.

– To olbrzymie środki, które pozwolą wybudować większość dróg szybkiego ruchu, które są potrzebne w Polsce – mówił Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

W ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad w Wielkopolsce ma zostać ukończona budowa drogi S11.

– Jeśli chodzi o perspektywę czasową, to cała S11 przez Wielkopolskę jest ujęta w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku, z perspektywą do 2033 roku – tłumaczyła Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga S11 to główny szlak komunikacyjny w Wielkopolsce łączący morze z górami. Kilka odcinków trasy jest gotowych, a budowa dalszych ma pochłonąć 11 miliardów złotych.

– Obecnie trwają prace nad wydaniem decyzji środowiskowej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Trwają konsultacje społeczne dotyczące ostatecznego przebiegu trasy – wyjaśnił Bartłomiej Wróblewski.

W ramach Polskiego Ładu na terenie Wielkopolski mają powstać także obwodnice zarówno Piły i Ujścia, jak i Obornik. Dodatkowo ma zostać przebudowana droga krajowa łącząca Konin, Kalisz i Ostrów Wielkopolski.

TV Trwam News

drukuj