fot. PAP/Wojciech Pacewicz

[TYLKO U NAS] B. Pietras: Bardzo się cieszę, że duże, młode rodziny, które żyły bardzo biednie, wyglądają teraz zdecydowanie inaczej

Bardzo się cieszę, że duże, młode rodziny, które żyły bardzo biednie, wyglądają teraz zdecydowanie inaczej. To bardzo ważne, by żyły na odpowiednim poziomie – powiedziała w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja Bożena Pietras ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. W dniach 14-16 czerwca w Lubartowie odbędzie się VII Zjazd Dużych Rodzin.

W dniach 14-16 czerwca w Lubartowie odbędzie się VII Zjazd Dużych Rodzin. Patronat nad wydarzeniem objęła para prezydencka.

– Zostanie odczytany list, bo niestety para prezydencka nie może przyjechać, ale oczekujemy innych gości – pani Elżbiety Rafalskiej i premiera Mateusza Morawieckiego – wskazała Bożena Pietras.

Tematem spotkania są słowa „Dumni z rodziny”.

– Hasło wymyśla miejscowość i koło Związku Dużych Rodzin z danego terenu, a myślę, że naprawdę mają być z czego dumni. Mamy tu 80 rodzin, które przyjmą rodziny do swoich domów na czas zjazdu. Dożyliśmy takich czasów, że trzeba promować rodzinę i się nim cieszyć – podkreśliła.

W dzisiejszych czasach duże rodziny są bowiem określane mianem patologicznych.

– Tylko 3-4 proc. wśród dużych rodzin to rodziny patologiczne. 3 proc. decyduje o tym, że resztę nazywa się patologicznymi. Ale powoli się to zmienia, także w polityce rodzinnej. Kiedyś takie określenia były nagminne – powiedziała Bożena Pietras.

– Bardzo się cieszę, że duże, młode rodziny, które żyły bardzo biednie, wyglądają teraz zdecydowanie inaczej. To bardzo ważne, by żyły na odpowiednim poziomie – dodała.

Cała rozmowa z Bożeną Pietras w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl