fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

PiS przedstawi projekt nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny

W Sejmie odbędzie się dziś pierwsze czytanie przygotowanego przez Prawo i Sprawiedliwość projektu nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny. W myśl proponowanych przepisów, gminy mogłyby zwalniać rodziny wielodzietne w całości lub w części z opłaty śmieciowej.

Projekt jest odpowiedzią na zmiany wprowadzone przez rząd PO i PSL do ustawy śmieciowej.

PiS podnosi, że wiele samorządów przed nowelizacją ustawy przyznawało dla rodzin wielodzietnych ulgi przy ustalaniu stawek opłat za wywóz śmieci, a teraz jest to niemożliwe. Trzeba to jak najszybciej zmienić – podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz.

– Najprostszym sposobem – jeszcze podczas trwania tej kadencji – było oparcie się o Kartę Dużej Rodziny. Dlatego nasz projekt dotyczy zmiany w tej ustawie. To dobrze, że zajmie się tym komisja, bo mamy bardzo mało czasu. Jeżeli nie zdążymy do końca kadencji, to wszystko przesunie się o rok. Przecież nam wszystkim powinno zależeć na tym, żeby dużym rodzinom pomagać, a nie przeszkadzać, żeby zachęcać młodych ludzi do zakładania tych rodzin – zwrócił uwagę poseł Adam Abramowicz.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że projekt nie spowoduje zwiększenia wydatków z budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

RIRM

 

drukuj